Митці у війні

У відповідь на початок повномасштабної війни проти України ми ініціювали програму підтримки незалежної мистецької та культурної спільноти України.

березень 2022 – березень 2023
Jam Factory Art Center

НАША МЕТА

Після початку повномасштабного вторгнення митці та професіонали мистецтва в Україні залишилися серед найуразливіших професій, оскільки майже всі мистецькі інституції та організації креативного сектору припинили свою діяльність: деякі закрилися, виїхали або були зруйновані. Усі фінансові ресурси країни спрямовувалися на підтримку Збройних Сил України у протистоянні російській агресії, оскільки це було вирішальним для нашого виживання.

Тим не менш, саме в ці часи найбільшої кризи для країни мистецтво та культура необхідні для рефлексії над умовами життя під час війни, наповненого насильством і болем. Голоси митців повинні звучати голосно і міцно, щоб виразити те, що відбувається в нашій свідомості й душі сьогодні.

Jam Factory Art Center – культурний простір, який об’єднав різні мистецькі дисципліни в мирний час. Ми запустили програму “Митці у Війні”, щоб підтримати та заохотити мистецьку спільноту повернутися до творчості та стати голосами суспільства, яке переживає найбільш руйнівні часи свого життя.

МИ ПРОПОНУЄМО

Ми надавали одноразову підтримку митцям і мисткиням з різних сфер мистецтва (театр, музика, кіно, візуальне мистецтво), які активно працювали у своїй галузі та мали можливість відрефлексувати війну у своїх роботах.

Сума одноразової фінансової підтримки становила 20 000 грн.

ПІДТРИМАНО

  1. Олександр Курмаз – художник, який працює з візуальним мистецтвом і перформативними практиками. Його цікавлять теми взаємодії публічного простору з соціальними групами та життя людини в умовах сучасного світу.
  2. Олексій Шаталов – музичний продюсер, композитор, саунд-дизайнер. З 1999-го року пише музику, основними темами якої є спостерігання за навколишнім середовищем та подіями, соціумом; досліджує тему залучення слухачів до участі у творчому процесі.
  3. Лєра Полянськова – актриса, медіа-художниця, музикантка, співзасновниця арт групи SVITER. Працює в області відео та саундарту.
  4. Антон Ткаченко – митець, співзасновник та куратор artist-run простору Гараж “127” у Харкові. Працює з темою архітектури, організації простору та пам’яті (в тому числі – пам’яті міста).
  5. Данило Галкін – куратор та художник з Дніпра, засновник експериментальної арт-групи “2222”. Працює з публічним простором, висловлюючись за допомогою просторових інсталяцій, гепенінгу, предметно-орієнтованого мистецтва, тощо.
  6. Роман Михайлов – український художник з Харкова, який працює з інсталяцією, великими формами, графікою та живописом.
  7. Віктор Рубан – танцівник, перформер, режисер, хореограф, дослідник та коуч. У художній творчості досліджує співвідношення методів хореографії, поезії та кінематографії.
  8. Ольга Кузюра-Сметана – художниця, яка працює у таких напрямах живопису, станкової та експериментальної графіки, інсталяції.
  9. Ігор Аронов – актор, перформер, режисер, педагог. Представник незалежної театральної компанії «Dollmen»у Києві. Співпрацює з багатьма польськими інституціями і зацікавлений налагодженням польсько-української співпраці у сфері незалежного театру.
  10. Лариса Борута – художниця-керамістка, учасниця міжнародних та національних виставок. Рефлексуючи на війну, створює паперові та керамічні скульптури.
  11. Нікон Романченко – митець у галузі кіновиробництва. Продюсер, режисер монтажу, режисер-постановник, сценарист. У 2021-му отримав нагороду за найкращу режисерську роботу в національній конкурсній програмі Одеського МКФ.
  12. Юрій Мусатов – художник-кераміст, викладач, який переосмислює традиційні форми роботи з керамікою.
  13. Лео Троценко – куратор та митець, який працює з перформансом, відео, саундартом.
  14. Вероніка Чередниченко – сучасна візуальна художниця, у своїй практиці поєднує класичні та сучасні медіа.
  15. Андрій Роїк – художник, що працює з живописом, графікою, колажем, керамікою та публічним живописом.
  16. Назар Фурик – художник та незалежний фотограф. Поєднуючи штучні об’єкти та природне середовище, підкреслює і переосмислює їхню крихкість.
  17. Едуард Балула – художник-графік, фахівець візуальних практик. Має численну кількість виставок та нагород, брав участь у міжнародних конкурсах.
  18. Олександра Макарська – художниця родом з Донецька. Займається живописом. Її роботи експонувалися на міжнародних виставках у Греції, Німеччині та США.
  19. Марія Богомолова – художниця з Харкова, працює з візуальним мистецтвом.
  20. Марина Довганич – архітекторка та художниця. У своїй художній практиці вона поєднує візуальне та аудіовізуальне мистецтво, а основна її образотворча мова – мальована анімація, вона режисує авторські мультфільми.
  21. Поліна Щербина – сучасна художниця. Працює переважно у живописі, інколи поєднуючи його з об’єктами, аудіо та відео.
  22. Валерія Сочивець – режисерка, продюсерка родом з Києва. Програмна директорка кінотеатру ГОГОЛЬFEST (2014-2017). Засновниця ГО «Сук». Членкиня Правління Української кіноакадемії.
  23. Ольга Єрємєєва – мультидисциплінарна художниця, працює з фотографією, відео, графікою та 3D-формами.
  24. Ірина Ворона – художниця змішаної техніки, працює з візуальним мистецтвом. Досліджує час, світло та зникаючу реальність.
  25. Олег Коцарев – поет, прозаїк, перекладач, журналіст. Лауреат численних літературних премій (“Кримський Інжир”, “Смолоскип” тощо), співупорядник антології Українська авангардна поезія (1910–1930-ті роки), член Українського ПЕНу.
  26. Олена Каїнська – художниця зі Львова. Працює з картинами-сновидіннями та глибокими метафізичними сенсами.
  27. Владислав Рябоштан – художник, працює у техніці живопису (олія, акрил, емаль та інш.), шовкографії, аерозольної фарби.
  28. Віталій Матухно – куратор та митець, що працює з електронною та експериментальною музикою. Співорганізатор фестивалів Terrafox, doc. Творець та куратор Gareleya Neotodryosh.
  29. Микола Коломієць – художник, керівник художньої студії Аза Нізі Маза. Проводить безкоштовні заняття для дітей у Харківському метро та мистецький проект – плакатний щоденник “Що я бачу”.
  30. Тетяна Павлюк – художниця,працює у сфері кіно та сучасного мистецтва. Кураторка групової виставки художників/ць в галереї «ХотАртХолл», досліджувала міський контекст Києва.
  31. Вікторія Березіна – художниця, графічна дизайнерка, організаторка творчих заходів, співзасновниця та кураторка артфестивалю “Міцелій” (Херсон). Працює в різних напрямках образотворчого мистецтва: колаж, цифровий колаж, графіка, живопис.
  32. Юрій Денисенков – художник кіно і телебачення. Працює в галузі кіно та телебачення, займається живописом. Основною темою творів є страх та самотність існування людини в урбаністичному соціумі.
  33. Наталія Лісова – художниця, мистецтвознавиця, практик та дослідниця українського лендарту, навчається на аспірантурі в НАОМА, мешкає в Києві.
  34. Ольга Родзік – мисткиня, дизайнерка одягу. Працює з діджитал ілюстрацією, створює анімації, у роботах досліджує пластичність тіл та емоційність. Часто звертається до теми моди.

РОБОТИ МИТЦІВ У ПРОГРАМІ

Усі роботи

Галерея

ДОСЯГНЕННЯ ЗА РІК

Схожі проєкти

UP