Митці у війні

У відповідь на початок повномасштабної війни проти України ми ініціювали програму підтримки незалежної мистецької та культурної спільноти України.

березень 2022 – березень 2023
Jam Factory Art Center

НАША МЕТА

Після початку повномасштабного вторгнення митці та професіонали мистецтва в Україні залишилися серед найуразливіших професій, оскільки майже всі мистецькі інституції та організації креативного сектору припинили свою діяльність: деякі закрилися, виїхали або були зруйновані. Усі фінансові ресурси країни спрямовувалися на підтримку Збройних Сил України у протистоянні російській агресії, оскільки це було вирішальним для нашого виживання.

Тим не менш, саме в ці часи найбільшої кризи для країни мистецтво та культура необхідні для рефлексії над умовами життя під час війни, наповненого насильством і болем. Голоси митців повинні звучати голосно і міцно, щоб виразити те, що відбувається в нашій свідомості й душі сьогодні.

Jam Factory Art Center – культурний простір, який об’єднав різні мистецькі дисципліни в мирний час. Ми запустили програму “Митці у Війні”, щоб підтримати та заохотити мистецьку спільноту повернутися до творчості та стати голосами суспільства, яке переживає найбільш руйнівні часи свого життя.

МИ ПРОПОНУЄМО

Ми надавали одноразову підтримку митцям і мисткиням з різних сфер мистецтва (театр, музика, кіно, візуальне мистецтво), які активно працювали у своїй галузі та мали можливість відрефлексувати війну у своїх роботах.

Сума одноразової фінансової підтримки становила 20 000 грн.

ПІДТРИМАНО

 1. Олександр Курмаз – художник, який працює з візуальним мистецтвом і перформативними практиками. Його цікавлять теми взаємодії публічного простору з соціальними групами та життя людини в умовах сучасного світу.
 2. Олексій Шаталов – музичний продюсер, композитор, саунд-дизайнер. З 1999-го року пише музику, основними темами якої є спостерігання за навколишнім середовищем та подіями, соціумом; досліджує тему залучення слухачів до участі у творчому процесі.
 3. Лєра Полянськова – актриса, медіа-художниця, музикантка, співзасновниця арт групи SVITER. Працює в області відео та саундарту.
 4. Антон Ткаченко – митець, співзасновник та куратор artist-run простору Гараж “127” у Харкові. Працює з темою архітектури, організації простору та пам’яті (в тому числі – пам’яті міста).
 5. Данило Галкін – куратор та художник з Дніпра, засновник експериментальної арт-групи “2222”. Працює з публічним простором, висловлюючись за допомогою просторових інсталяцій, гепенінгу, предметно-орієнтованого мистецтва, тощо.
 6. Роман Михайлов – український художник з Харкова, який працює з інсталяцією, великими формами, графікою та живописом.
 7. Віктор Рубан – танцівник, перформер, режисер, хореограф, дослідник та коуч. У художній творчості досліджує співвідношення методів хореографії, поезії та кінематографії.
 8. Ольга Кузюра-Сметана – художниця, яка працює у таких напрямах живопису, станкової та експериментальної графіки, інсталяції.
 9. Ігор Аронов – актор, перформер, режисер, педагог. Представник незалежної театральної компанії «Dollmen»у Києві. Співпрацює з багатьма польськими інституціями і зацікавлений налагодженням польсько-української співпраці у сфері незалежного театру.
 10. Лариса Борута – художниця-керамістка, учасниця міжнародних та національних виставок. Рефлексуючи на війну, створює паперові та керамічні скульптури.
 11. Нікон Романченко – митець у галузі кіновиробництва. Продюсер, режисер монтажу, режисер-постановник, сценарист. У 2021-му отримав нагороду за найкращу режисерську роботу в національній конкурсній програмі Одеського МКФ.
 12. Юрій Мусатов – художник-кераміст, викладач, який переосмислює традиційні форми роботи з керамікою.
 13. Лео Троценко – куратор та митець, який працює з перформансом, відео, саундартом.
 14. Вероніка Чередниченко – сучасна візуальна художниця, у своїй практиці поєднує класичні та сучасні медіа.
 15. Андрій Роїк – художник, що працює з живописом, графікою, колажем, керамікою та публічним живописом.
 16. Назар Фурик – художник та незалежний фотограф. Поєднуючи штучні об’єкти та природне середовище, підкреслює і переосмислює їхню крихкість.
 17. Едуард Балула – художник-графік, фахівець візуальних практик. Має численну кількість виставок та нагород, брав участь у міжнародних конкурсах.
 18. Олександра Макарська – художниця родом з Донецька. Займається живописом. Її роботи експонувалися на міжнародних виставках у Греції, Німеччині та США.
 19. Марія Богомолова – художниця з Харкова, працює з візуальним мистецтвом.
 20. Марина Довганич – архітекторка та художниця. У своїй художній практиці вона поєднує візуальне та аудіовізуальне мистецтво, а основна її образотворча мова – мальована анімація, вона режисує авторські мультфільми.
 21. Поліна Щербина – сучасна художниця. Працює переважно у живописі, інколи поєднуючи його з об’єктами, аудіо та відео.
 22. Валерія Сочивець – режисерка, продюсерка родом з Києва. Програмна директорка кінотеатру ГОГОЛЬFEST (2014-2017). Засновниця ГО «Сук». Членкиня Правління Української кіноакадемії.
 23. Ольга Єрємєєва – мультидисциплінарна художниця, працює з фотографією, відео, графікою та 3D-формами.
 24. Ірина Ворона – художниця змішаної техніки, працює з візуальним мистецтвом. Досліджує час, світло та зникаючу реальність.
 25. Олег Коцарев – поет, прозаїк, перекладач, журналіст. Лауреат численних літературних премій (“Кримський Інжир”, “Смолоскип” тощо), співупорядник антології Українська авангардна поезія (1910–1930-ті роки), член Українського ПЕНу.
 26. Олена Каїнська – художниця зі Львова. Працює з картинами-сновидіннями та глибокими метафізичними сенсами.
 27. Владислав Рябоштан – художник, працює у техніці живопису (олія, акрил, емаль та інш.), шовкографії, аерозольної фарби.
 28. Віталій Матухно – куратор та митець, що працює з електронною та експериментальною музикою. Співорганізатор фестивалів Terrafox, doc. Творець та куратор Gareleya Neotodryosh.
 29. Микола Коломієць – художник, керівник художньої студії Аза Нізі Маза. Проводить безкоштовні заняття для дітей у Харківському метро та мистецький проект – плакатний щоденник “Що я бачу”.
 30. Тетяна Павлюк – художниця,працює у сфері кіно та сучасного мистецтва. Кураторка групової виставки художників/ць в галереї «ХотАртХолл», досліджувала міський контекст Києва.
 31. Вікторія Березіна – художниця, графічна дизайнерка, організаторка творчих заходів, співзасновниця та кураторка артфестивалю “Міцелій” (Херсон). Працює в різних напрямках образотворчого мистецтва: колаж, цифровий колаж, графіка, живопис.
 32. Юрій Денисенков – художник кіно і телебачення. Працює в галузі кіно та телебачення, займається живописом. Основною темою творів є страх та самотність існування людини в урбаністичному соціумі.
 33. Наталія Лісова – художниця, мистецтвознавиця, практик та дослідниця українського лендарту, навчається на аспірантурі в НАОМА, мешкає в Києві.
 34. Ольга Родзік – мисткиня, дизайнерка одягу. Працює з діджитал ілюстрацією, створює анімації, у роботах досліджує пластичність тіл та емоційність. Часто звертається до теми моди.

РОБОТИ МИТЦІВ У ПРОГРАМІ

Усі роботи

Галерея

ДОСЯГНЕННЯ ЗА РІК

Схожі проєкти

18.11.2023 – 10.03.2024

Виставка “Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми”

Запрошуємо переглянути архівні матеріяли виставки “Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми”, що представила більше сотні робіт українських митців та мисткинь про довгу хронологію війни.

UP