Підсумкова виставка програми «Навігація»

Виставка робіт релокованих митців, що відображають їх стан, особисті історії і рефлексії. Ми представимо 11 графічних, живописних, фото і відео проєктів та перформанс.
22 грудня 19:00 - 30 грудня
Провідниками особистих і болісних історій у творах постають не-людські створіння: тварини, птахи, дерева, природні ландшафти. Саме вони говорять про тривогу, втрату й сум. Через них реалізується спроба передчуття, передбачення великих змін, небезпеки, трагедії.
Митці шукають способи запам’ятати, пригадати, занотувати свій стан, яким він був на самому початку, у лютому 2022. Нотатки й замальовки, зроблені в перші дні повномасштабного вторгнення стають основою для проєктів представлених на виставці: проєктів-рефлексій, проєктів як захисних механізмів і способів боротьби. Поряд із переживанням травматичного досвіду, також є спроби віднайти місця спокою, пізнати нове середовище і спільноти через візуальні дослідження.
Нові акценти розставляються в питаннях про колективну пам’ять і політику пам’яті, важливість документування і способів запам’ятовування. Митці виставки «Навігація» пропонують пройти їхніми особистими архівами війни, від фіксування станів страху і тривоги до пошуку визволення і відновлення.

Учасниці_ки програми:

Софія Авдєєва, Харків
Едуард Балула, Харків
Марія Богомолова, Харків
Юрій Голік, Харків
Катерина Дрозд, Бахмут/Харків
Михайло Зубчанінов, Харків
Євген Коршунов, Бровари/Київ
Світлана Кошелєва, Хрустальне/Харків
Олександр Кучинський, Сєвєродонецьк
Еліза Мамардашвілі, Запоріжжя/Харків
Віталій Матухно, Лисичанськ
Олексій Мінько, Бердянськ/Київ
Олена Мордик, Харків
Лілія Петрова, Харків
Антон Ткаченко, Харків
Юрій Штайда, Харків
Владислав Юдін, Харків
Олена Касперович — співкураторка програми, кураторка виставки
Божена Пеленська — співкураторка програми, програмно-виконавча директорка Jam Factory Art Center

Графік роботи виставки:

22.12 (чт) 19:00 — відкриття
23.12 (пт) 12:00 — 20:00
27.12 (вт) 12:00 — 20:00
29.12 (чт) 12:00 — 20:00
30.12 (пт) 12:00 — 20:00
***
Ми надаємо повну свободу художникам і художницям у вираженні їх позиції. Точка зору митців може не співпадати з позицією інституції.
***
Навігація — інтеграційна програма для митців і мисткинь, що переїхали до Львова після 24 лютого, 2022. Програма заходів покликана сприяти інтеграції в культурне й мистецьке поле Львова та професійному розвитку учасників і учасниць.
***
Дякуємо за співфінансування ЗМІН Фундації, Стабілізаційному фонду культури та освіти Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.
UP