Лекція Андрія Боярова “Mayaki ≠ Маяки”

Лекція та дискусія про модерністичне мистецтво міжвоєнного Львова

2/11/2022 | 18:00
Majaki (польською “маячня”) — так називалася одна з нищівних рецензій на виставку “Футуристів, Кубістів та інших”, яка відбулася влітку 1913 року у Промисловому музеї Львова. Тепер цей будинок є головним корпусом Національного музею у Львові. Виставка була організована провідною в Європі авангардною галерею “Der Sturm” (Берлін). До львівської експозиції виставка гостювала у інших європейських столицях, від Лондона до Відня та Будапешта, звідки й прибула до Львова. Саме від цієї виставки можна вести відлік подій у мистецькому авангарді та модернізмі Львова. Подія, як і цілий ряд пізніших виставок та мистецьких акцій, зробили Львів одним з важливих центрів центральноєвропейського модернізму.
Лекція зачіпає ранню історію львівської фотографії і демонструє взаємопроникнення між мистецьким авангардом та фотографічними експериментами початку ХХ століття.
💬 В обговоренні лекції візьмуть участь Андрій Бояров, Божена Пеленська та Влодко Костирко.
Модеруватиме зустріч Богдан Шумилович.
***
Відеолекція створена у межах програми Центру міської історії “Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність” за підтримки Інституту Адама Міцкевича (Польща).

UP