Дискусія “Втрачене і набуте: трансформація звʼязків у спільнотах 24.02.22-24.02.24”

24 лютого 2024 року говорили про те, як розпадаються і перезбираються спільноти, як зв’язки втрачаються і вибудовуються наново, як художнє перетікає в нехудожнє і навпаки, як поєднуються мистецькі практики з активізмом та волонтерством.

24 лютого | 13:00-16:30

Від 24 лютого 2022 року зазнають суттєвих трансформацій відносини в художніх та нехудожніх спільнотах, їхні досвіди, орієнтири та засади діяльності. Із відстані майже десяти років війни та рівно двох років від настання її повномасштабної фази вже можливо фіксувати не лише різкі зміни, а й певну тяглість процесів та відмінності поточної ситуації від обставин початку вторгнення. 24 лютого 2024 року поговоримо про те, як розпадаються і перезбираються спільноти, як зв‘язки втрачаються і вибудовуються наново, як художнє перетікає в нехудожнє і навпаки, як поєднуються мистецькі практики з активізмом та волонтерством. Поговоримо про військових-митців і мисткинь, про теяк співіснують різні досвіди та пам’ять, та де виникає чи зникає «спільне».

Модераторка: Наталія Маценко

Спікер(к)и: Стас Туріна, Оля Марусин, Богдан Бунчак, Катя Русецька.

Локація: простір Novo 1, вул. Б. Хмельницького, 124

Про модераторку

Наталія Маценко — мистецтвознавиця, незалежна кураторка, арткритикиня, лекторка. Запрошена кураторка Kunstmuseum Bochum (Німеччина). З 2013 р. у якості запрошеної кураторки співпрацює з міжнародною резиденцією BIRUCHIY Contemporary Art Project. З 2018 — з лендарт-симпозіумом «Могриця. Простір покордоння». У своїй роботі Наталія цікавиться темами: генеза мистецтва України останніх трьох десятиліть, ландшафти і середовища існування, людські та нелюдські спільноти, нові медіа.

Серед кураторських проєктів:

  • «Records of Resistance» 2023 / Німеччина (співкураторка)
  • «Let’s Talk About Something Else» 2022 / Німеччина
  • «UNFOLDING LANDSCAPES: Landscape and Poetics in Ukrainian Art» 2022 / Данія; Королівський музей мистецтва та історії, Брюссель; Швейцарія (співкураторка)
  • «ТО ЩО ТАМ ІЗ МАМОНТОМ?» 2021 / The Naked Room, Київ
  • «Більший простір» 2019 / ЄрміловЦентр, Харків (співкураторка)
UP