Фільм Віталія Матухна «Души Прєкрасниє Пориви»

Фільм «Души Прєкрасниє Пориви» – візуальний образ міста Лисичанськ, Луганської області, зроблений зі знайдених архівних матеріалів телеканалу «Акцент».

26 листопада 18:00
Віталій Матухно, активіст, митець, куратор з Лисичанська, представить авторський фільм про рідне місто. Після перегляду поговоримо про кіно, Схід і рефлексії персонального досвіду митця.
«Души Прєкрасниє Пориви» – візуальний образ міста Лисичанськ, Луганської області, зроблений зі знайдених архівних матеріалів телеканалу «Акцент». Через дивний наратив каналу та умов, в яких було знайдено ці архівні записи, фільм створює сюрреалістичну картину міста. Воно намагається не бачити своїх проблем та живе у спотвореній реальності, проте ніби готується до нового колапсу.
Персонажі фільму часто говорять про майбутнє, висловлюючи свої надії чи мрії, але вони ще не зустріли майбутнє, яке виявиться повним руйнуванням та почуттям занедбаності.
Фільм складається з двох ліній: на передньому плані кадри з минулого в об’єктиві телеканалу «Акцент», а другий план зображає події, які проходять між 2014 й 2022 роками. Це наше сьогодення і майбутнє, яке вже настало для міста. Ми бачимо повну розруху через війну в Україні та процеси деіндустріалізації Донбасу, які почались ще в 90х роках, проте їх наслідки стали особливо помітними лише в 2010-х роках.
«Майбутнє відійшло на другий план, адже для Лисичанська, задокументованого телеканалом «Акцент», воно ще не настало, але ми вже бачимо, як місто до нього готується. Тим паче, коли я знайшов архівні записи телеканалу на підлозі в купі пилу, битого скла та цегли – розруха була майбутнім навіть для архівних плівок.» – коментує автор.
***
Подія відбувається у рамках інтеграційної програми «Навігація.» Дякуємо за підтримку ЗМІН Фундації, Стабілізаційному фонду культури та освіти Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

(En)

UP