Авторські екскурсії історичною виставкою

Запрошуємо на авторські екскурсії історичною виставкою від Ольги Заречнюк та Ірини Склокіної.

2 грудня | 12:00, 13:00

Про екскурсії

Дізнайтеся більше про будівлю «Фабрики повидла» та підприємства, що діяли у цій пам’ятці колись індустріяльного передмістя Львова. Авторки виставки поділяться результатами дослідження історії пам’ятки архітектури та знайдених артефактів.

Вступ до виставки

Наша історія почалася у першій половині дев’ятнадцятого століття в селі Знесіння (польською: Zniesienie) на довгій прямій дорозі, що з’єднує Львів і сусідню Жовкву (Żółkiew). Тут купці-євреї отримали особливе право відкривати корчми, щоби пропонувати подорожнім відпочинок та розваги.

Один із цих закладів став з часом доволі успішним, і з корчми переріс у гуральню, а згодом у повноцінну фабрику, названу на честь засновника, Йозефа Кроніка. Фабрика стала уособленням прогресу й інновацій — характерних для кінця дев’ятнадцятого століття. Перебуваючи на піку успіху в 1910-х роках, фабрика набула рис неоготичного архітектурного стилю та стала схожою радше на романтичний замок, ніж на індустріяльну будівлю.

Незважаючи на потрясіння і руйнування, котрі спричинила Друга світова війна, фабрика вистояла та продовжила свою діяльність, а на ній почали виробляти їжу та напої для міста. Коли виробництво зупинилось у 2008 році, фабрика перетворилась на хаб для різноманітних творчих ініціятив, які на сьогодні консолідувалися у фінальну інституційну форму — Jam Factory Art Center.

Ми запрошуємо вас через презентовані тут документальні фото- і відеоматеріяли пізнати історії людей, що будували цю фабрику, трудилися в цих стінах; продукцію, яку вони виготовляли; ідеї, котрі народжувалися тут; спільноти, сформовані довкола цього місця упродовж минулих століть.

Більше про історичну виставку.

Авторки

Ірина Склокіна – співавторка виставки, кандидатка історичних наук (Центр міської історії). Серед дослідницьких інтересів: радянська та пострадянська політика пам’яті, історична спадщина, музеєзнавство, усна історія.

Ольга Заречнюк – співавторка виставки, дослідниця архітектури (Центр міської історії). Сфера наукових зацікавлень: архітектура і міське планування кінця ХІХ – початку XX століття, архітектурна спадщина, історія архітектурної консервації і реставрації.

UP