Я там, де мені добре

У 2020 році у межах міжнародної мистецької резиденції MagiC Carpets у Львові упродовж місяця працювали четверо митців та мисткинь з України та Італії. Гості співпрацювали з дітьми та підлітками, що проживають на районі Підзамче. 

23 серпня – 4 грудня 2020
2 Події

Разом з MagiС Carpets митці мають можливість подорожувати, досліджувати та впроваджувати нові витвори разом з місцевими художниками, художницями та спільнотами.

З 2020 року Jam Factory Art Center є учасником міжнародної платформи MagiC Carpets та реалізовує проєкт у декількох напрямках: представляє українських митців та мисткинь міжнародній спільноті через їх участь у закордонних резиденціях; та приймає художниць і художників з інших країн для проведення мистецьких резиденцій у Львові.

У 2020 році у межах міжнародної мистецької резиденції MagiC Carpets у Львові упродовж місяця працювали четверо митців та мисткинь з України та Італії: Ірина Рузіна, Сергій Петлюк, Гуанделіна Саліні, Якопо Наполі. Проєкт мав назву “Я там, де мені добре” та мав на меті дати підліткам розуміння місцевих можливостей району в якому вони живуть та сміливість користуватися цими можливостями, відчувати себе вільно у різних локаціях та публічному просторі.

Гості познайомились з українськими художниками та художницями, культурними інституціями Львова, а також співпрацювали з дітьми та підлітками, які мешкають в районі Підзамча. У результаті цих взаємодій було витворено нові артоб’єкти, створені завдяки почутим історіям про Підзамче. Практики передбачали медіа та перформативне мистецтво, створення глиняних скульптур, масок, постерів та костюмів. Велику увагу під час воркшопів майстри приділяли інструментам критичного мислення та мотивації учасників й учасниць вільно висловлювати свою точку зору на оточуючі явища, освіту, дозвілля, громадські простори, а також ділитися своїми переживаннями, сподіваннями, побоюваннями і прагненнями.

У такий спосіб занедбана львівська дільниця не лише стає цікавою дестинацією для гостей з інших країн, але й пропонуватиме мешканцям та мешканкам Львова можливість поглянути на цей район під суттєво іншим кутом зору.

Завдяки тому, що Jam Factory Art Center є учасником платформи “MagiC Carpets”, українські художники і художниці мають можливість брати участь у мистецьких резиденціях такого ж формату, що їх влаштовують інші організації-учасниці платформи.

MagiC Carpets – це міжнародна мистецька платформа, створена у 2017 році для художників/-ць і кураторів/-ок, що розвиваються, яка дає можливість розпочати власну “чарівну подорож”, збираючи локальні історії по цілій Європі і розповідаючи їх в інших країнах мовою мистецтва.

Jam Factory Art Center став учасником платформи “MagiC Carpets” у січні 2020 року.

Більше інформації тут

Проєкт “MagiC Carpets” співфінансується Програмою Європейського Союзу “Креативна Європа”.

«Мені дуже сподобалось, що ми сьогодні робили. Було багато адреналіну, що зараз почнуть кричати, скажуть знімати», – учасниця.

«Я відчула себе несамотньою. Напевно, я це дуже надовго запам’ятаю. І, можливо, колись це повторю», – учасниця.

 

Галерея

Платформа:

MagiC Carpets
MagiC Carpets
Проєкт співфінансується Програмою Європейського Союзу “Креативна Європа”
Проєкт співфінансується Програмою Європейського Союзу “Креативна Європа”

Резиденти та резидентки

Гуанделіна Саліні
Гуанделіна Саліні Італія
Якопо Натолі
Якопо Натолі Італія
Сергій Петлюк
Сергій Петлюк Україна
Ірина Рузіна
Ірина Рузіна Україна

Кураторка проєкту

Анна Гайдай
Анна Гайдай Україна

До міжнародної мистецької платформи “MagiC Carpets” належать:

EVA International
EVA International Ірландія
Folkestone Fringe
Folkestone Fringe Велика Британія
Ideias Emergentes - Imerge
Ideias Emergentes - Imerge Португалія
LAB 852
LAB 852 Хорватія
Latitudo S.r.l.
Latitudo S.r.l. Італія
META Cultural Foundation
META Cultural Foundation Румунія
New Theatre Institute of Latvia
New Theatre Institute of Latvia Латвія
Novo kulturno naselje
Novo kulturno naselje Сербія
Prague Biennale
Prague Biennale Чехія
Tbilisi Photo Festival
Tbilisi Photo Festival Грузія
KUNSTrePUBLIK e. V. / ZK/U - Zentrum für Kunst und Urbanistik
KUNSTrePUBLIK e. V. / ZK/U - Zentrum für Kunst und Urbanistik Німеччина
Openspace. Innsbruck
Openspace. Innsbruck Австрія
Trempolino
Trempolino Франція
Jam Factory Art Center
Jam Factory Art Center Україна
Kaunas Biennial
Kaunas Biennial Литва

Схожі проєкти

18.11.2023 – 10.03.2024

Виставка “Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми”

Запрошуємо переглянути архівні матеріяли виставки “Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми”, що представила більше сотні робіт українських митців та мисткинь про довгу хронологію війни.

UP