SWAP 2019 – Джо Годжс та Робі Колман

Спускаючись під землю: Office in the underpass” проєкт мультидисциплінарних митця та мисткині Джо Годжс та Робі Колмана з Шотландії в рамках програми мистецьких резиденцій SWAP від British Council у партнерстві з Jam Factory Art Center.

28 жовтня – 14 грудня 2019
Bohdan Khmelnytsky St./124, Lviv
Jam Factory Art Center

Під час місячного перебування у Львові дует вивчав культурні особливості міста та району Підзамче зокрема. Ідея проведення мистецьких активностей зародилася як рефлексія на різницю між соціальним, мистецьким та культурним наповненням центральної частини міста та району Підзамче.

У своїй творчості Робі та Джо досліджують екологічні й соціокультурні системи, процеси й відносини, а також розвідують нові способи роботи у публічному просторі. На практиці творчість дуету набуває різноманітних форм: це дослідження, соціальні й партисипативні проєкти і процеси, постійні й тимчасові твори у публічному просторі або специфічні візуальні інсталяції.

4-6 грудня 2019-го року Джо та Робі орендували магазин у підземному переході району Підзамче на перетині вулиць Татарської та Долинського. Упродовж  трьох днів це місце стало особливим простором – офісом для розмов. Разом із відвідувачами, переважно тутешніми мешканцями району, митці переосмислювали цей підземний перехід: з місця побутового призначення у місце реалізації ідей та бажань. 

13-15 березня дует презентував проєкт в повному обсязі на підсумковій виставці учасників та учасниць програми в Dnipro Center for Contemporary Culture

Проєкт довершився мистецьким тріп-буком по Підзамчі, створеним на основі предметів, знайдених на центральній вулиці району, а також інсталяцією з чаші символа племенного вогнища, та в’язки дров, знайденими в одному з приміщень Фабрики Повидла.

«Уламки / Фрагменти» це об’єкти, які  віднайшли  члени команди Фабрики Повидла. Вони відображають зв’язок з районом Підзамче, його минулим, теперішнім чи можливим майбутнім.

«Громадська ватра Підзамче: Мобільний соціальний простір для спільного майбутнього»  це чаша-вогнище, яка може використовуватися для створення публічного простору. Навколо ватри можна обговорити  протиріччя та суперечності в історії Львова, обмінятися ідеями створення спільного інклюзивного та щедрого майбутнього. Це стартова точка спільного творення нової культури на Підзамчі, фасилітатором якої буде Фабрика Повидла.

«Вибрана стежка» (Три книги) дослідження однієї подорожі в різних регістрах. Серія книг виступає в ролі попутників, які привернуть увагу до різних аспектів подорожі від вулиці Богдана Хмельницького до Фабрики Повидла у Львові. Всі книги використовують різні творчі стратегії для дослідження подорожі: в першій важливими є час і територія, у другій досліджено несуттєві деталі, а третя підштовхує мріяти про можливі майбутні сценарії.

Ознайомитись з детальним описом кожної з деталей проєкту можна за посиланням на сайт митців.

 

Учасники та партнери

Робі Колман
Робі Колман
Джо Годжс
Джо Годжс
Британська Рада в Україні
Британська Рада в Україні

Схожі проєкти

UP