Перформативна лабораторія “Театр болю і [слово видалено як тригер]”

До участі в перфомативній лабораторії ми запросили осіб зі всієї України, що професійно займаються театром і перформативними практиками. Участь передбачає відвідування майстеркласів і лекцій, індивідуальну та колективну експериментальну роботу над ідеями перформативних подій.

2-8 серпня | 1-8 жовтня 2023
1 Подія
Jam Factory Art Center Jam Factory Art Center
Лабораторія – це дві тижневі сесії у серпні та жовтні 2023 року, де учасники і учасниці, спільно з менторками і лекторами/-ками, тестують художні форми роботи з темами спільного болю, маргіналізованих проблем, які витісняє домінуючий наратив війни та конкуренції досвідів. Участь в лабораторії передбачає відвідування майстеркласів і лекцій, індивідуальну та колективну експериментальну роботу над ідеями перформативних подій. Друга сесія лабораторії передбачає публічний показ коротких колективних перформансів, створених групами учасників і учасниць.

З 2014 року в Україні тривають дискусії про форми та інструменти мистецтва в роботі з темою війни, в яких практики/-ні, теоретики/-ні, реципієнти/-ки театру та інших мистецтв окреслюють засади художніх і документальних рефлексій про досвід війни. Ми прагнемо виділити простір для практичної праці у форматі лабораторії для професіоналів/-ок, які займаються режисурою, акторством, драматургією, театрознавством, щоб досліджувати інструменти роботи з темою спільного болю у перформативних мистецтвах. Під час двох тижневих сесій лабораторії, учасники і учасниці, спільно з менторками і лекторами/-ками, тестуватимуть художні форми роботи з темами спільного болю, маргіналізованих проблем, які витісняє домінуючий наратив війни та конкуренції досвідів. Участь в лабораторії передбачає відвідування майстеркласів і лекцій, індивідуальну та колективну експериментальну роботу над ідеями перформативних подій. Друга сесія лабораторії передбачає публічний показ коротких колективних перформансів, створених групами учасників і учасниць.

Перша сесія лабораторії 2-8 серпня

Перша сесія лабораторії проходила 2-8 серпня 2023 року з активною програмою і практиками від кураторок Рози Саркісян та Люби Ільницької. В рамках лабораторії відбулася публічна лекція Нікіти Кадана “Страждання інших. Бути ін_шою” та воркшоп польської режисерки Юстини Собчик.

Учасники та учасниці:
Арсен Смик
Тереза Яковина
Катерина Греділь
Лариса Калініна
Лєна Кудаєва
Альона Куценко
Софія Зінченко
Роксолана Мулик
Катерина Парфир’єва
Дарина Сак
Василь Василик
Юлія Джек
Оксана Потапова
Поліна Коробейник
Юрій Штайда
Марія Черкашина
Михайло Понзель

Переглянути коротке відео з першої сесії лабораторії

Друга сесія лабораторії 1-8 жовтня

У жовтні очікуємо другу сесію, щоб публічно представити фінальні результати проєкту “Театр болю і [слово видалено як тригер]”.

Фото: Богдан Ємець

Кураторки

Люба Ільницька
Люба Ільницька
Роза Саркісян
Роза Саркісян

Схожі проєкти

2019 — now

The Black Box

"the black box" – це освітня програма зі сучасного театру, що поєднує у собі різні формати: лекції, публічні дискусії, воркшопи і розглядає театр у світовому, національному та локальному контекстах. Програма…

UP