Лекція “Соціальний театр”

Що таке соціальний театр і яка його прихована сила?

18/08/2021 19:00
Яна Свободова — театральна діячка з Чехії, яка більш як 10 років подорожувала з митцями і мисткинями по таборах біженців усієї Чеської Республіки. Метою подорожей було створення театрального перфомансу разом з мешканцями і мешканками цих таборів.
Під час таких мистецьких співпраць в Чехії, США та Південній Африці, Яна розробила методологію, сфокусовану на залучення в творчий процес не професійних акторів та акторок, а представників і представниць різних соціальних груп.
Досвід Яни — це робота з ромською спільнотою, жителями сільських поселень, мешканкцями південно-африканських містечок, представниками хіп-хоп культури та робота зі свідками важливих історичних подій. У своїй лекції режисерка поділиться основними принципами залучення і творення соціально орієнтованого театру.
Яна Свободова спільно з Одреєм Ґрабом є творчинею драматургічної стратегії театру ARCHA у Празі, художньою керівницею та викладачкою в Archa.Lab (центр театральних досліджень). З 2010-го року є директоркою художнього напрямку міжнародного фестивалю документального театру AKCENT. Від 1989-го року Яна створила низку театральних постановок, що воркшопами, публічними лекціями, обговореннями та дискусіями. З 2004-го року режисерка зосереджена на темі біженців, які шукають притулку в Чехії. Її проєкти представлені на фестивалях у Чехії, а також у США, Японії, ПАР, Німеччині, Австрії, Польщі, Словенії та інших країнах.

За підтримки

Український культурний фонд
Український культурний фонд
UP