Лекція Інни Фалькової “Тіла свідчать. Тіла повідомляють”

На лекції поговоримо про тіло як носія інформації, про його реакції на сьогодення та повідомлення, які ми зчитуємо та перформуємо.

Про лекцію

Все, що з нами трапляється, чи свідками чого ми стаємо, залишає свої відбитки в наших тілах. Наші тіла – носії інформації. Коли ми спостерігаємо тіла людей в звичайному житті чи на сцені, ми сприймаємо інформацію. Свідомо чи несвідомо. Війна залишає відбитки і пише свою історію в тілах людей. Вона видима. Тіло її перформує.

Тіла створюють спеціальні налаштування – бути з усіма відбитками, перетравлювати події, жити далі, застосовуючи адаптаційні механізми. Тіла сприймають і реагують. Обробляють все, що в них потрапило. Це може стати творчим процесом. І також зцілюючим. Процесом відбудови цілісності. Процесом зростання свідомості.

Важливо, щоб мистецтво говорило про війну. Обробляло інформацію. Допомагало людям усвідомити і перетравити, знайти відповідну дію. Так, мистецтво – це не терапія. Але міцний інструмент в соціальних процесах. Спробуємо дослідити цей механізм.

Коли ми свідчимо події, коли ми спостерігаємо за знаками людських тіл у просторі (“читаємо” знаки) і коли наше власне тіло відповідає на виклик. Тіло це тіло-почуття-мислення. Зараз воно проходить через війну.

Реєстрація

Лекторка

Фалькова Інна має освіту хореографа-постановника та також освіту в галузі соматичної психотерапії. Закінчила аспірантуру при Академія психологічних наук, Київ. Виклададає “Мистецтво перформансу” на театральному відділенні Харківсько державного університету мистецтв ім Н.П.Котляревського. Закінчила London Somatic Institute. Body-Mind Gestalt Therapy from Arye Bursztyn, Israel. Співпрацює з театрами над драматургією руху. Під час повномасштабного вторгнення створила серію перформативних проектів разом з українськими та європейськими колегами. Співпрацює з волонтерськими і гуманітарними організаціями, надає психологічну допомогу на деокупованих територіях у Харківській області.

Lab for Ukraine

Подія відбудеться у межах перформативної лабораторії Lab for Ukraine – спільного проєкту фестивалю сучасного мистецтва ANTI (Куопіо, Фінляндія) та Jam Factory Art Center. Проєкт співфінансується Міністерством освіти і культури Фінляндії. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторок/-ів проєкту.

UP