Лекція “Театр. Вихід у місто”

Дмитро Левицький спробує дослідити зв’язок між театральною практикою та міським (публічним) життям.

29/09/2022 19:00
На прикладі своїх робіт, а також робіт колег, Дмитро покаже, як театр працює з такими темами як:
повсякденне життя, нервозність як атрибут міста, кордони приватного та публічного у місті, безпека у місті.
Концепт “публічного простору” у сучасній європейській та американській традиції найчастіше розглядається як: відкритий простір для відпочинку та дозвілля; як простір, який доступний кожному та кожній; як простір для дебатів, який зберігає можливість висловлювати свою думку.
Одна з перших, хто почав аналізувати у своїх роботах публічний та приватний простір була Ханна Арендт (на прикладі давньогрецьких міст).
Історія європейського театру останніх 50 років показує нам, що театральні креатори — так само як і публіка — все частіше хочуть залишити ритуальний простір театральної рамки. Вийти за поріг театру у місто на вулиці, площі та перехрестя. Вийти у публічний простір.
Дмитро Левицький — режисер, драматург, співзасновник PicPic — першого в Україні стартапу, який займається аудіотурами. Він відомий своїми документальними п’єсами, зокрема польсько-українським проєктом «Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду!» та виставою «ДПЮ».
“The Black Box” — це масштабна освітня програма зі сучасного театру, де у форматі лекцій, панельних дискусій та воркшопів фахові спікери та спікерки розкриватимуть весь спектр сучасного театру та місце українського театру на світовій сцені.

За підтримки

Український культурний фонд
Український культурний фонд
UP