Вистава “Візьми зараз із собою”

Троє пересічних осіб стоять у пересічному просторі і нічого не роблять. Вони не діють. Вони вагаються. Вагаються перед горою пересічних спогадів, які нікуди не зникнуть. Слова, коли вони промовлені, звучать як пересічне прощання. Попри цілковиту байдужість світу до цієї трійці, час проявляє співчуття і зупиняється на Підзамчі, поки вони не знайдуть своє ідеальне прощання.

13 грудня 2024
3 Події
Jam Factory Art Center, зал Novo 1

Вистава “Візьми зараз із собою”

Квитки

Все починається зі світла. Не світла софітів денного. Того світла, що завше лине звідкись. Ззовні того простору, де є ми. З місця, яке обіцяє щось інше. Не краще чи гірше, а просто інше. Інше настільки, щоб залишатися з нами, щоб змусити нас дивуватися. Щоб змусити нас сподіватися. Якщо вам абсолютно необхідно використовувати слова, щоб описати цю виставу, ви можете назвати її дослідженням освітлення.

Дослідження освітлення часу. Як хтось може проєктувати освітлення малої частки часу? Час, який здається незначним, неважливим, неактуальним. Час, який намагається (намагається, але безрезультатно) сховатися від Історії та Політики? Маленький. Час, який намагається вмістити міліметри радості, болю, втрати, смутку та сміху? Міліметри руйнівної самоти, що відчувається у черзі в супермаркеті, міліметри спокути, яку ви відчуваєте, співаючи караоке з друзями, міліметри сліз, які ви проливаєте в таксі, тому що світ прекрасний, але цього недостатньо, міліметри порожнього простору, який раніше заповнювало ваше улюблене тіло.

Ось деякі можливі інструкції: спочатку ви зачиняєте всі вікна, через які світло лине ззовні, і переконуєтеся, що перебуваєте в тій ідеальній темряві, яка змушує сам час удавати, що він зупинився. Потім ви берете цю купу недоречних, надзвичайно важливих другорядних моментів, підсвітлюєте їх та збільшуєте. Вас не хвилює порядок чи хронологія. Подивіться на них у довільному порядку, і вони все одно матимуть сенс. Ви лягаєте на килим, як звикли робити ще тоді, коли ваші очі та очі друзів були червоними. Потужні яскраві прожектори залишаєте для тих історій, в яких є герої. Тут достатньо світла лампи. Нарешті ви починаєте відчувати. 

Спостерігачі ззовні могли б сказати, якщо б це було абсолютно необхідно, що вибір дизайну освітлення, візуальної композиції та мізансцени цитує Рембрандта та Караваджо та контраст між цим методом візуального представлення, який переважно використовується для зображення сцен історичної величі та важливості, а сцени повної банальності в оповіданні підкреслюють намір вивести маленьке життя, яке відбувається в тіні величезного Життя, на перший план, щоб створити інтимний, аналоговий мультимедійний любовний лист до маленьких фрагментів Раю, як сказав би Йонас Мекас. Якщо ви почуєте будь-яке з цих слів, ігноруйте їх і знайте, що все це було абсолютно випадково.

Усе, чого вам хотілося, це просто згадати той час, коли ви та ваші найкращі друзі їли кукурудзяні чіпси, розсівшись на килимі.

— режисер Алін Уберті

На основі п’єси Дмитра Левицького “Прийшло три каліки”

Слайд на плакаті: Віль Фургало // Міський медіаархів // Центр міської історії

Команда

Режисер: Алін Уберті

Сценограф, художник костюмів і світла: Космін Станку

Актор(к)и: Анастасія Лісовська, Василь Василик, Олег Онещак

Композиторка: Альона КОМА

Продакшн менеджер: Влад Білоненко

Інше

У виставі присутня нецензурна лексика.
Якщо під час вистави оголосять повітряну тривогу, і вона триватиме менш ніж 1 годину, виставу буде продовжено. Якщо ж тривога триватиме більше години, на жаль, ми будемо змушені завершити виставу без повернення коштів за квитки.

Фото з прем'єри Софії Соляр

Схожі проєкти

2019 — now

The Black Box

"the black box" – це освітня програма зі сучасного театру, що поєднує у собі різні формати: лекції, публічні дискусії, воркшопи і розглядає театр у світовому, національному та локальному контекстах. Програма…

20 Події
UP