БРЕНД “ДЕМОКРАТІЯ”

Проєкт, який за допомогою використання театральних і перформативних практик досліджує принципи та механізми творення демократії, проблематизовує становище демократії в Україні та світі, знаходить реальні й утопічні шляхи демократизації суспільства, різних соціальних груп і їхньої взаємодії. 

квітень - серпень 2021
2 Події
Mekhanichna St./ 3, Lviv
Jam Factory & AIR Space

Про проєкт

Ми маємо певне уявлення про те, що таке демократія, але вона ніколи не задовольняє нас повністю. Кожна ситуація конфлікту стає викликом, перешкодою на шляху до консенсусу, до омріяної утопії, того впорядкованого саду, в якому наперед визначено місця для рослин потрібних і передбачено запобіжні заходи проти непроханих. А що як увійти в конфлікт як процес, що має потенціал зміни, формує радше локальні природні зв’язки та неуніверсальні розв’язання? Можливо тоді, озвучивши свої потреби і візії, вказавши на слабкі місця актуального порядку, нам вдасться переглянути світ, що виснажує, вичерпує і невпинно полює за новими утопіями на Землі та за її межами.

Втілення проєкту

У результаті проєкту Бренд “Демократія” постала перша вистава Jam Factory Art Center «Демо. Вправи для початківців» у фокусі якої є демократична система. Вихідними точками дослідження були питання інклюзивності демократії, міфотворчого дискурсу навколо поняття демократії, питання особистої демократії і формотворчого насильства як частину поступу демократичних цінностей, демократія як процес.

Впродовж місяця команда осіб з різних міст і професій, з різним бекграундом і поглядами на суспільні процеси перевіряла демократичну систему у процесі створення вистави, співіснувала і вчилася симпоетики, а згодом поділилася цим з глядачем.

У просторі театру, що передбачає відкрите співіснування особистостей, постає питання, чи справді за цим процесом стоїть потреба створити спільноту, а чи, може, арену, на якій кожен і кожна виборює власне право на голос.

Команда проєкту

Богдан Грицюк
Богдан Грицюк Керівник проєкту
Люба Ільницька
Люба Ільницька Драматургиня
Йоанна Віховська
Йоанна Віховська Драматургиня
Роза Саркісян
Роза Саркісян Режисерка перформансу

Схожі проєкти

2019 — now

The Black Box

"the black box" – це освітня програма зі сучасного театру, що поєднує у собі різні формати: лекції, публічні дискусії, воркшопи і розглядає театр у світовому, національному та локальному контекстах. Програма…

19 Події
UP