“DEMOCRACY” BRAND

The project that uses theatrical and performative practices to explore the principles and mechanisms of democracy, problematize the situation of democracy in Ukraine and the world, find real and utopian ways to democratize society, various social groups, and their interaction.

April - August 2021
2 Events
Jam Factory & AIR Space Mekhanichna St./ 3, Lviv

(Ua)

Про проєкт

Ми маємо певне уявлення про те, що таке демократія, але вона ніколи не задовольняє нас повністю. Кожна ситуація конфлікту стає викликом, перешкодою на шляху до консенсусу, до омріяної утопії, того впорядкованого саду, в якому наперед визначено місця для рослин потрібних і передбачено запобіжні заходи проти непроханих. А що як увійти в конфлікт як процес, що має потенціал зміни, формує радше локальні природні зв’язки та неуніверсальні розв’язання? Можливо тоді, озвучивши свої потреби і візії, вказавши на слабкі місця актуального порядку, нам вдасться переглянути світ, що виснажує, вичерпує і невпинно полює за новими утопіями на Землі та за її межами.

Втілення проєкту

У результаті проєкту Бренд “Демократія” постала перша вистава Jam Factory Art Center «Демо. Вправи для початківців» у фокусі якої є демократична система. Вихідними точками дослідження були питання інклюзивності демократії, міфотворчого дискурсу навколо поняття демократії, питання особистої демократії і формотворчого насильства як частину поступу демократичних цінностей, демократія як процес.

Впродовж місяця команда осіб з різних міст і професій, з різним бекграундом і поглядами на суспільні процеси перевіряла демократичну систему у процесі створення вистави, співіснувала і вчилася симпоетики, а згодом поділилася цим з глядачем.

У просторі театру, що передбачає відкрите співіснування особистостей, постає питання, чи справді за цим процесом стоїть потреба створити спільноту, а чи, може, арену, на якій кожен і кожна виборює власне право на голос.

Project Coordinator

Bohdan Hrytsiuk
Bohdan Hrytsiuk Project coordinator
Liuba Ilnytska
Liuba Ilnytska Playwright
Joanna Wichowska
Joanna Wichowska Playwright
Roza Sarkisian
Roza Sarkisian Performance director

Related Projects

UP