НАБІР НА ПРОГРАМУ “РОЗПАКОВУЮЧИ ЗВУК”

“Розпаковуючи звук”— мистецько-спільнотна програма з пошуку власного звуку та роботи з голосом для мешканців і мешканок району Підзамче

до 16 липня

ПОДАЧА ЗАЯВОК ЗАКІНЧУЄТЬСЯ 16.07.2023 О 23:59.

ПОДАТИ ЗАЯВКУ

ПІДҐРУНТЯ

Починаючи з 24.02.2022 багатьом людям в Україні несила висловити весь пекучий біль, спричинений війною росії в Україні. У станах тривоги та загрози мозок вмикає програми виживання, і ми не маємо змоги як слід прожити та безпечно вивільнити свій страх, сум, злість. Ми тримаємося, і ми зібрані, бо потрібно приймати зважені рішення, бо поруч близькі люди, діти, яких ми не хочемо збентежити, і про яких потрібно піклуватися. Ми блокуємо в собі крики злості та виття горювання, бажання забитися у куточок від страху і безсилля, завмерти. Так працює наше тіло і наш мозок в умовах страшних подій, так наша психіка рятує нас в кризові моменти. Навіть у мирний час важко знайти простір для екологічного прояву “негативних” емоцій, тож ми утримуємо їх в собі. Однак відкладені емоції не зникають. З часом вони стають перепоною для нашого розвитку і руху вперед. Непрожиті емоції не можливо відпустити, вони ніби займають об’єм всередині нас, обтяжують. Не відпустивши старе і важке, дуже важко привнести в своє життя свіже і гармонійне.

Голосові вправи, техніки звучання, спів можуть бути зцілюючими, оскільки тіло і розум очищуються від блоків через звукові вібрації. Крім того, для звучання і співу застосовується особливе дихання, при якому кров насичується великою кількістю кисню, що сприяє нормалізації роботи всіх важливих систем організму. Наші предки застосовували ці знання на практиці. Вони проводили ритуали і співи у всіх важливих життєвих подіях і звучанням, вібраціями звуку в тілі зцілювали себе. Застосування технік розкриття звучання, експериментального та традиційного співу, голосових ритуалів для практичного використання в сучасних реаліях стане частиною нашого спільного дослідження під час мистецької резиденції.

ЩО НАС ЧЕКАЄ НА ЗУСТРІЧАХ:

Протягом місяця ми будемо віднаходити і дозволяти собі звуки, які нас звільняють. Ми будемо звучати особисто і спільно. Ми будемо йти до власного звуку різними дорогами — через голос, тіло, рух, дихання, музичні інструменти, візуалізацію тощо. Ми будемо слухати себе та інших, а також досліджувати звук у публічному просторі району. Ми також спробуємо зафіксувати своє звучання як щоденну практику, спираючись на техніки традиційного та експериментального співу, а також на візуальне і тілесне сприйняття звуку. Ми будемо шукати різні форми для документування нашого досвіду та наповнювати простір приміщення нашою “роботою в процесі”. На зустрічах будуть динамічні практики та практики розслаблення. Більшість практик проходитимуть в ігровому форматі.

Приклад деяких практик: озвучення, наприклад свого настрою чи улюбленої речі; звучання, наприклад відтворення якогось звуку чи проспівування або проговорення слова; музикування; рух у просторі — індивідуальний, у парах, у групах; вивчення народних пісень, техніки релаксації, активні техніки слухання, вправи для зміцнення голосу, робота в уявою.

ЩО ОЗНАЧАЄ “МИСТЕЦЬКО-СПІЛЬНОТНА ПРОГРАМА”?

Це творча взаємодія через мистецькі або змішані практики між мисткинями і митцями та учасниками/цями, які раніше були або не були знайомі. В результаті такої взаємодії всі залучені стають співавторами спільного процесу буття разом, спільної гри, звучання, руху та/або спільного мистецького об’єкту. При цьому є простір для проявлення індивідуального.

ЯКА МЕТА ПРОГРАМИ “РОЗПАКОВУЮЧИ ЗВУК”?

Познайомити з мистецькими та немистецькими практиками, які допомагають встановити зв’язки і започаткувати спілкування словами або звуками, повернути собі “голос” і розблокувати власне звучання, “чути” і приймати одне одного, перебуваючи у спільному процесі, співтворити і співзвучати разом.

Розділити простір, в якому можна безпечно — перебувати разом, проявляти свої емоції та настрій через звук, віднаходити індивідуальне та бути спільнотою.

МИТЦІ ТА МИСТКИНІ РЕЗИДЕНЦІЇ:

Стас Туріна, Анна Сапон, Олександр Стешенко (мистецький колектив “ательєнормально”, Київ), Віра Ібрямова-Сиворакша (Чернігів), Анастасія Войтюк (Львів). У програмі “Розпаковуючи звук” приймуть участь мисткині та митці з синдромом Дауна і без.

ПОДАЧА ЗАЯВКИ НА УЧАСТЬ В ПРОГРАМІ ТА ГРАФІК

Чи можу я взяти участь? Ви можете податися на програму, якщо вам від 18 років і ви давно або віднедавна проживаєте в районі Підзамче і Рогатки, оскільки програма буде пов’язана саме з цим районом. Попередній досвід учасників/ць та вміння співати не є обов’язковими. Подаючи заявку, ви підтверджуєте намір відвідати зустрічі згідно графіку програми.

Кількість місць обмежена.

Як і коли я дізнаюсь про результати розгляду заявок?

Подача заявок закінчується 16.07.2023 о 23:59. Після чого, 18.07.2023 на вказану у заявці поштову скриньку вам прийде лист від координаторки програми про результати розгляду вашої заявки. Будь ласка, перевірте також теку СПАМ.

Графік програми: зустрічі відбуватимуться по четвергах та суботах.

Чт 18:30-20:30, з короткою перервою.

Сб 12:00-16:00, з довшою перервою (в останню суботу програми 19.08 зустріч відбудеться о 14:00-18:00).

Початок програми 27 липня 2023 року. Всього заплановано 10 зустрічей:

8 зустрічей пройдуть у сталому форматі з учасниками/цями, що подали заявку на це оголошення,

2 зустрічі відбудуться у відкритому форматі з усіма бажаючими.

UP