Залучення спільнот через мистецькі практики

Воркшоп італійського митця та викладача Якопо Натолі

3 грудня – 4 грудня 2020

Чи існують практики для роботи з групами людей незалежно від віку, національності, соціального становища або професії? Ми шукали відповіді на це запитання разом з митцем та викладачем з Риму Якопо Натолі під час воркшопу «Залучення спільнот через мистецькі практики».

 

Робота зі спільнотами часто є центральною у діяльності митців, мисткинь та менеджерів(-ок) культури. і. Актуальність питання про залучення до проєктів учасників  підсилюється  теперішнім періодом пандемії, коли ми максимально відокремленні один від одного, але більшою або меншою мірою потребуємо зв’язку зі соціумом. . Розуміючи це, Якопо Натолі та Jam Factory Art Center вирішили спільно провести воркшоп про специфіку роботи зі спільнотами.

 

Якопо у вересні співпрацював з Артцентром «Фабрика Повидла» в рамках резиденції «Я там, де мені добре». Наприкінці осені митець повернувся в Україну вже з неформальним візитом: для подорожей та власних досліджень. Команда Jam Factory Art Center використала цю нагоду для проведення освітньої події.

 

Для участі у дводенному семінарі  було оголошено прийом заявок та відібрано 11 учасників(ць) з культурної сфери: митців, мисткинь, кураторів(ок), менеджерів(ок). Воркшоп відбувався у Львові та складався з теоретичної частини, спільних практик і роботи в групах.

 

3 грудня

Першого дня учасниці та учасники обговорили ключові поняття для роботи з групами: Тіло, Час, Природа, Відношення, Форма, Подія; розглянули персональні приклади роботи митця з групами та міркували над питанням, , ЩО саме створює спільноту. Група дійшла висновку, що всі об’єднувальні для груп чинники одночасно і розділяють людей: територія, ідентичність, інтереси, економічні та соціальні умови, життєві цілі. Практична частина першого дня передбачала мистецькі практики «ритму та зображення», під час яких учасники та учасниці виконували прості завдання, знайомлячись та комунікуючи між собою.

 

4 грудня

Другого дня Якопо поділився ресурсами та дослідженнями для детальнішого вивчення теми. Опісля учасники розділились на групи та отримали завдання створити концепцію власного об’єднання (назву, цілі, місію, програму, візуальні матеріали тощо). Ця практика допомогла замислитись над метою та процесом створення будь-яких об’єднань, віднайти креативні шляхи залучення людей до вирішення спільних потреб.

 

Метою воркшопу було  відповісти на два головні запитання: як митці та мисткині працюють із громадами та як удосконалити наші навички формування спільноти як єдиного організму? Учасники та учасниці через мистецькі практики шукали шляхи до співтворення. Під час активної дискусії було сформульовано спільний висновок,, що через “ритм та зображення” можна встановити перші зв’язки з громадою для подальшої співпраці, а  найважливішою  умовою творення спільнот є вільне самовираження їхніх учасників та відсутність суджень.

Незабаром буде доступний відеозапис воркшопу.

Воркшоп відбувся у межах проєкту MagiC Carpets, який співфінансується програмою Європейського Союзу Creative Europe.

Галерея

UP