30 та 31 березня запрошуємо на освітню програму “Театр, що (не) втратив надію”
Цьогоріч програма про театр the black box пройде у трьох містах: Харкові, Львові та Києві. У концепції кураторка і куратор Ніна Хижна й Артем Вусик звертають увагу на актуальний соціо-політичний і театральний контекст обраних міст:
“Придивляючись до театрального Харкова, який сьогодні потерпає не лишень від ворожих обстрілів, але й від заборони театральної діяльності, мимоволі звертаємося до такого ресурсу, як “дієва надія”. Це видається єдиною можливістю витримати, вистояти, не піддатися дизморалі та фрустрації, і попри все продовжувати робити свою справу. Щоденно ми мусимо віднаходити ресурс здійснювати маленькі та при цьому історично важливі кроки до формування усвідомленого театрального середовища: готового входити на територію критичної думки, політичного та соціально-відповідального мистецтва.”
Події програми у Харкові
30 березня, 11:00 воркшоп Люби Ільницької – ЄрміловЦентр
Театр завжди розповідає історії – як правдиві, так і зовсім невірогідні. І щоразу шукає способи як фантазувати, працювати з реальністю, перетворювати життєву правду у правду сценічну. У воркшопі драматургині Люби Ільницької ми випробуємо інструменти роботи з матеріалом, контекстом і сценічною формою у персональній акторській практиці та розробці ідеї/концепції вистави чи перформативної події. Розглянемо драматургію як структуру сценічної дії, а не текст п‘єси, та прийоми devised theatre, що твориться у співтворчості всіх учасниць і учасників мистецького процесу.
Люба Ільницька – драматургиня, кураторка театральної програми Jam Factory Art Center у Львові. Фокусується на темах: колективна пам’ять, політика ідентичності, соціально ангажоване тіло.
30 березня, 17:00 аrtist talk з Олегом Стефаном – ЄрміловЦентр
Олег Стефан – актор Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, у минулому актор Харківського академічного театру ім. Шевченка та Львівського театру ім. Леся Курбаса. У 2000-2017 роках доцент, викладач акторської майстерності і сценічної мови ЛНУ ім. Івана Франка. Давав майстер-класи в університетах і театральних групах України, Польщі, Німеччини, Великобританії, Норвегії, США. Державні нагороди: Лауреат Національної премії України імені Т.Шевченка, Заслужений артист України.
31 березня, 16:00 воркшоп Олега Стефана – secret place
Метою зустрічі стане повернення до основ акторської гри, дослідження природи та поведінки актора як інструмента в акті творчості. Теоретична частина воркшопу пройде у формі діалогу з учасниками та учасницями про “основи гри”. Практичні заняття включатимуть роботу з тілом, звуком, психофізичною поведінкою людини. Спробуємо мімодраму та подосліджуємо зони простору, уваги, уяви, зустрічі, контакту.
Участь у воркшопах передбачає відбір учасників_ць відповідно до професійного рівня через обмежену кількість місць.
Реєстрація