Набір на мистецьку програму “Хто Пам’ятає”

Мистецько-спільнотна програма про способи передачі спогадів та збереження пам’яті між поколіннями родини для мешканців і мешканок району Підзамче

Дедлайн подачі 22 липня 23:59

Чи хотіли б ви дізнатися більше про способи передачі спогадів та збереження пам’яті між поколіннями родини?

Подавайте заявку на мистецько-спільнотну програму “Хто пам’ятає” для мешканців і мешканок районів Підзамче, Рогатки, Знесіння і довкола від Jam Factory Art Center. Ця програма не вимагає спеціальних знань чи навичок: ми будемо шукати різні форми документування досвіду, озвучувати свої спогади, працювати з мапами, рухатися у просторі, створювати комікси, поштівки, колажі та багато іншого.

Подати заявку на участь у програмі можна до 22.07.2024 до 23:59.

Реєстрація

Графік програми

Зустрічі відбуватимуться по четвергах та суботах.

Чт 18:30-20:30
Сб 12:00-16:00

Початок програми 1 серпня 2024 року. Завершальна зустріч 17-18 серпня 2024
Всього заплановано 6-7 зустрічей:

Адреса: AIR Space, Львів, вул. Б. Хмельницького, 124.

Чи можу я взяти участь?

Ви можете податися на програму, якщо вам більше 18 років і ви давно або віднедавна проживаєте в районі Підзамче, Рогатки, Знесіння і довкола. Програма не вимагає спеціальних знань чи навичок. Подаючи заявку, ви підтверджуєте намір відвідати зустрічі згідно з графіком програми.
Кількість місць обмежена.

Підґрунтя

Українська історія попередніх 3-4 поколінь підсвічує причини зламаних механізмів збереження пам’яті в українських родинах – радянська колективізація та інші економічні, політичні, ідеологічні та етнічні репресії, Голодомор, Друга світова війна та теперішня російська війна в Україні.
Як і тоді, люди змушені переїжджати в інші місця проживання, відриваючись від коріння, беручи із собою лише необхідні речі. Найважливіше.
Легкі-важкі, наповнені емоціями або функціями речі. Ті, що промовляють тепер з нашого минулого. І батьків. І (пра)бабусь-дідусів. Пощастило, якщо збереглось щось пам’ятне.
А втрачене? Де зберігається пам’ять про нього? Щось є в наших спогадах, в рухах, діях. В нашій увазі. І також у наших рідних.
Хто пам’ятає в наших родинах?
І зрештою, як ми можемо бути носіями сімейної пам’яті?

Про що програма

Мистецько-спільнотна програма “Хто пам’ятає” має на меті працювати із темою сімейної пам’яті та її збереження всередині родини, способами передачі спогадів від покоління до покоління. Через учасницькі мистецькі та не мистецькі практики всі присутні спробують дати імпульс один одному до дослідження власних родинних історій, їх розповідання та збереження.

Що нас чекає на зустрічах

Протягом трьох тижнів ми будемо слухати себе та інших, занурюючись у тему сімейної пам’яті. Ми будемо збирати способи ділення родинними історіями, а також знаходити нові. Ми будемо шукати різні форми для документування нашого досвіду та наповнювати простір приміщення нашою “роботою в процесі”. На зустрічах будуть рухові практики та практики роблення вручну. Більшість практик проходитимуть в ігровому форматі.
Приклад деяких практик: озвучення свого спогаду чи опис речі; ставлення позначок на мапах; рух у просторі – індивідуальний та у групі; роблення коміксів, поштівок, колажів.

Що означає “мистецько-спільнотна програма”?

Це творча взаємодія через мистецькі або змішані практики між мисткинями і митцями та учасниками/цями, які раніше були або не були знайомі. В результаті такої взаємодії всі залучені стають співавторами спільного процесу буття разом, спільної гри, звучання, руху та/або спільного мистецького об’єкту. При цьому є простір для проявлення індивідуального.

Одним із важливих аспектів мистецько-спільнотних програм, які відбуваються у Jam Factory Art Center є увага до добросусідства. Цьогорічна програма знову стане майданчиком для зустрічей мешканок та мешканців Підзамче, Рогатки, Знесіння і довкола, і спільнотворення разом із резидентами-митцями та командою артцентру.

Як і коли я дізнаюсь про результати розгляду заявок?

Подача заявок закінчується 22.07.2024 о 23:59. Після чого, 26.07.2024 на вказану у заявці поштову скриньку вам прийде лист від координаторки програми про результати розгляду вашої заявки. Будь ласка, перевірте також теку СПАМ.

Про митців програми

Ася Цісар – українська кураторка, письменниця та дослідниця, що спеціалізується на регіоні Центральної та Східної Європи. Здобувши освіту в галузі культурології (Харківська державна академія культури, Україна) та східноєвропейських студій (Варшавський університет, Польща), вона розвиває свою практику на перетині мистецтва, культурології та політичної історії. У роботі використовує методи мистецького дослідження та творчого оповідання, працює з архівами, памʼяттю та аналізом нарацій. З 2014 року курувала проекти візуального мистецтва, пов’язані з чутливими точками в історії та памʼяті локальних спільнот у Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині.

Ольга Марусин – художниця родом з селища Ланчин Івано-Франківської області, з 6 років живе у Львові. Її міждисциплінарна практика поєднує в собі хореографію, перформанс, відео, роботу з текстом. Головним медіумом художниці є власне тіло, яке часто продовжується у довкіллі. Марусин була учасницею перформативного колективу Абстрактний Палець (ні на що не вказує), співзасновницею та активною резиденткою ініціативи soma.майстерня. Під час повномасштабної війни художниця почала працювати над проектом “Вправи навколо порожнечі”, матеріалом з якого хоче поділитися з учасниками та учасниками резиденції.
Через прості рухи і по пам’яті ми будемо відтворювати об’єкти, які втратили або не маємо до них доступу. Це вправи для того, щоб розмістити пам’ять у власному тілі, трохи її розважити та зробити видимою для інших, зовсім нічим не ризикуючи. Така практика не вимагає жодного попереднього перформативного досвіду.

Любомир Тимків – митець, народився у Львові 1975 року. Закінчив Львівський коледж декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша, відділення художньої обробки дерева. Закінчив Львівську академію мистецтв; відділення реставрації. Закінчив аспірантуру Львівської академії мистецтв, відділення мистецтвознавства. Практика художника, поета й мистецтвознавця-дослідника українського старовинного сакрального мистецтва знаходить своє місце поза інституційними рамками та, буквально, за межами фізичного середовища. У гаражі-галереї на подвір’ї власного будинку Тимків час від часу виставляє листівки, графіку та “зіни” своїх закордонних віз-а-ві, а також, знімає відео для своїх віртуальних проєктів.

Програму реалізує Jam Factory Art Center в межах мистецької резиденції Magic Carpets

UP