Прийом заявок для проєкту FACE TO FAITH

Ми запрошуємо театральних режисерів запропонувати нові ідеї проєктів, пов’язаних з темою віри.

28 січня – 14 березня 2021

Ми живемо в суспільстві, де для більшості людей віра є важливою в релігійному та соціальному сенсі. У місті Львові більшість жителів вважають себе віруючими в Бога, а в масштабах всієї країни цей відсоток дещо нижчий – трохи більше половини. Крім того, переважна більшість людей, як правило, вірять у теорії змов у світі або підтримують історії, які можуть суперечити їхній вірі. Насправді релігія є дуже важливим аспектом політики. Нещодавно в Україні віра в історії ЗМІ зіграла важливу роль у виборі політичної партії та лідера, коли люди повірили в т, що показали ЗМІ, незважаючи на реальні факти. 

Яку ж роль відіграє віра в сучасному українському суспільстві – демократичному, справедливому та вільному від корупції, яке ми намагаємось створити та отримати в часи постколоніальної трансформації? Ми з нетерпінням очікуємо на заявки від театральних режисерів, які хотіли б пірнути глибше у відкриття й дослідження цієї складної та важливої теми в нашому суспільстві, які б прагнули створити театральну роботу, яка отримає зворотній зв’язок та зацікавить місцеву та міжнародну аудиторію. 

Актуальні для нас теми:

  • Віра, як соціальний клей і як культурна спадщина 
  • Віра в політичних та інших лідерів 
  • Віра в фейкові новини та теорії змови, віра як інструмент маніпуляцій 
  • Що таке віра в майбутній час трансгуманізму та штучного інтелекту 

Пропонуємо:

  • Оренду або / та наші репетиційні приміщення
  • Управління процесом, репетиціями та інша відповідна допомога, яку обговоримо 
  • Контакти з громадою, митцями, дослідниками 

FACE TO FAITH: конкурс заявок

“В основі віри завжди лежить наратив, який дає нам місце у Всесвіті”.

Face to Faith – це проєкт міжнародної співпраці, спрямований на розуміння різноманітних значень віри для європейських суспільств. 7 партнерів проєкту – а саме, міжнародні театри та фестивалі з Чехії, Фінляндії, Німеччини, Італії, Ізраїлю, Польщі та України – досліджуватимуть “віру” за допомогою конференцій та постановок художнього мистецтва. 

Запрошуємо всіх зацікавлених митців пропонувати нові ідеї проєктів, пов’язаних з темою віри. 

У рамках проєкту Face to Faith ми створимо 7 нових вистав, і кожен із 7 партнерів проєкту буде керувати однією з постановок. Після прем’єри в продюсерській партнерській організації, кожна постановка проєкту візьме участь в гастролях як мінімум в одному місті-партнері Face to Faith. Прем’єра постановок відбудеться між жовтнем 2021 і вереснем 2022; додаткову інформацію про графіки можна переглянути нижче.

Проєкт Face to Faith співфінансується Програмою «Творча Європа» Європейського Союзу.

Що ми пропонуємо?

Face to Faith – це міжнародна арена, широка мережа та надійна виробнича платформа. Проєкт забезпечить кожному виробництву виробничий бюджет. Будь ласка, вкажіть свої потреби та запропонуйте бюджет у формі заявки (див. нижче).

Рівність і різноманітність

Питання рівності, різноманітності та антирасизму – це незмінна частина нашого кураторського процесу. Ми особливо заохочуємо надсилати пропозиції митців особливо із різноманітних та маргіналізованих середовищ!

Подання пропозиції

Кінцевий термін пропозиції: 14 березня 2021 (північ за центральноєвропейським часом)

Будь ласка, уважно прочитайте загальне повідомлення на цій сторінці і переконайтеся, що ваша пропозиція відповідає ідеї та умовам проєкту Face to Faith.

Подайте заявку одному з 7 партнерів Face to Faith, використовуючи електронну форму. Посилання на електронні форми заявок можна знайти в оголошенні кожної організації.

Перейдіть за посиланнями нижче прочитайте конкретні оголошення організацій-партнерів щодо тематичних напрямків та конкретних умов та графіків для вашого виробництва:

Фестиваль сучасного мистецтва ANTI (Фінляндія)
Divadlo pod Palmovkou (Чехія)
Gesher Theater (Ізраїль)
Jam Factory Art Center (Україна)
Sommerblut Kulturfestival eV (Німеччина)
Teatro dei Venti (Італія)
Teatr Powszechny (Польща)

Проєктні пропозиції повинні відповідати конкретним потребам та пріоритетам, описаним організацією, до якої ви звертаєтесь.

Процес відбору

Попередній відбір здійснюватиме кожна партнерська організація. Остаточний відбір з 7 постановок Face to Faith буде зроблений кураторською командою, сформованою кураторами партнерських організацій. 

Ми постараємось  повідомити результати всім заявникам до кінця травня 2021 року.

Передумови проєкту

В основі віри завжди лежить наратив, який дає нам місце у Всесвіті. Люди розвинули культуру віри майже у всіх регіонах світу. Проте зміст і форми висловлювання сильно відрізняються один від одного. 

Чи це організована релігія чи релігія за спільними внутрішніми переконаннями, віра може розвинути інтегративну силу та сприяти ідентичності груп. Вона може зруйнувати межі та кайдани, запропонувати спокій та надати сенс життю.

У той же час вірування можуть виключати або розділяти людей один від одного. Вони можуть радикалізувати людей до визнання лише власної віри та до боротьби з усіма іншими. Але історія віри включає також її суворе неприйняття у формі атеїстичних світоглядів. І чим більш плюралістичними стають наші суспільства, тим більше різноманітних та креативних людей живе тут і діє відповідно до своєї віри. 

Як би там не було, зрозуміло одне: наша віра говорить нам, ким ми є, ким ми були і ким хочемо бути.

UP