Панель “Art at War”

Програма, яку організовує Jam Factory Art Center в межах Форуму майбутнього культури.

15 жовтня, 11:00-13:00

Панель Art at War присвячена українському мистецтву, що в часі повномасштабної війни росії проти України, має справу з новою реальністю. Ця реальність містить численні розриви, тут дії та досвіди не здатні зберігати лінійність, відбуватись цілісно від початку і до кінця. Неможливо спланувати день і прожити його відповідно до своїх очікувань – якась подія, новина, або емоція неодмінно порушить передбачену послідовність. Набуті з воєнним досвідом рефлекси і знання модифікують свідомість та спосіб мислення. Все українське суспільство проживає глибоку кризу, яка водночас є приводом для зміни та переосмислення. Культура та мистецькі практики зазнають сильних змін, що відбуваються сьогодні у різних дисциплінах – театрі, візуальному мистецтві, музиці, літературі.

Перспектива майбутнього українців та українок вже позначена руїною і необхідністю відбудови, агресивною деконструкцією існуючого та пошуком надії й опори для творення. Та сила вистояти і рухатись вперед не є винятково світлою і вітальною, часом ми змушені видобувати її з ядра відчаю, болю й гніву; перетворювати чорноту, яка щодня нас розтинає, в акт життя. Яким буде мистецтво після усього залежатиме також від подій, які нам ще доведеться пройти, єдине на що ми можемо сподіватися –  українське мистецтво таки буде і займатиме важливе місце у деколонізації української культури та відновленні країни.

В панелі Art at War візьмуть участь діячі і діячки українського мистецтва,  що живуть і працюють в Україні, ті, хто були вимушені виїхати закордон, а також ті, що змінили мистецьку діяльність на військову службу. Через їхні роботи і висловлювання ми поглянемо на теперішній мистецький процес і спробуємо уявити перспективу майбутнього.

Кураторки програми: Люба Ільницька та Божена Пеленська

Модераторка: Люба Ільницька – театрознавиця, драматургиня, кураторка театральної програми Jam Factory Art Center.

Учасники і учасниці:

  • Анастасія Косодій – драматургиня
  • Діма Левицький – драматург, театральний режисер
  • Оксана Дмітрієва – головна режисерка Харківського державного академічного театру ляльок ім. В. А. Афанасьєва
  • Микола Коломієць – художник, засновник та викладач харківської художньої студії Aza Nizi Maza

У форматі відео будуть представлені звернення митців і мисткині, що служать у Збройних Силах України і перебувають на фронті:

  • Антоніна Романова – театральна режисерка, перформерка, актриса
  • Роман Кривдик – актор театру і кіно, керівник ГО «Майстерня мистецький простір», засновник соціального підприємства навчальної швейно-виробничої фабрики
  • Юрій і Віталій Кириліви – митці, дизайнери.

Більше інформації про Форум майбутнього культури та квитки читайте за посиланням.

Кураторки

Божена Пеленська
Божена Пеленська
Люба Ільницька
Люба Ільницька

Модераторка

Люба Ільницька
Люба Ільницька
UP