“Живе” як медіа та медіум мистецтва

Лекція Андрія Лініка в рамках програми “Навігація 2023”

21/03/2023 | 18:00

Про лекцію

Бажання чи потреба отримати контроль над матеріями «живого», «життя», пристосувати його до своїх уявлень та потреб має тривалу історію. Людина віддавна діє в полях перетворення та модифікації «живого». Стрімкий розвиток цифрових технологій став умовою виходу на критично новий рівень і у практиках роботи з матеріальностями «живого». За посередництвом біо- та генних технологій, людина отримала можливість формувати, модифікувати природу керуючись власними уявленнями про неї. 

Такі зміни сформували і нові можливості для художників і художниць переміститися у наукові лабораторії, працювати з “живим” як медіа та медіумом мистецтва. В рамках лекції ми розглянемо розвиток та приклади порівняно нової практики — біо-мистецтва.

Про лектора

Андрій Лінік — художник, куратор, живе у Львові. Його практика зосереджена на таких напрямках, як art&science, мистецтво глибоких медіа, медіа-археологія, звукове мистецтво, гібридне мистецтво. Куратор та учасник міжнародних проектів та подій на межі мистецтва, науки та технологій. Один із засновників Інституту проблем сучасного мистецтва у Львові у 2008 році. З 2018 року — гостьовий викладач кафедри культурології Українського католицького університету у Львові. З 2020 року очолює “РадіоГараж”— муніципальну інституцію, яка займається дослідженнями, експериментами та освітою у сфері звуку та радіо як мистецьких медіумів.
UP