To be ruїned. Мистецтво переходу

Jam Factory Art Center та мистецьке об’єднання “Фарбований лис” реалізували спільний проєкт “To be ruined. Мистецтво переходу”. Цей проєкт став останнім зреалізованим задумом в стінах Jam Factory Infopoint, тому означив інституційний та фізичний перехід Фабрики на новий етап.

7–8 грудня 2019

Упродовж двох років Інфопоінт був офісом та простором для публічних заходів Jam Factory Art Center, але 9 грудня його закрили для демонтажу в межах ревіталізації Фабрики повидла. Початок підготовчих будівельних робіт, що його публічно засвідчить знесення Інфопоінту, є важливим етапом метаморфози фабрики. Адже тут зароджувалися ідеї, налагоджувалися зв’язки і будувалися плани, з яких згодом виріс масштабний мистецький центр. Перш ніж зникнути з мапи міста і пам’яті мешканців Рогатки, будинок Інфопоінту став простором для творчості львівських митців.

У співпраці з Jam Factory Art Center над проєктом працювало об’єднання вуличних художників Фарбований лис, що з 2015 р. діє у Львові:  “Ми часто можемо спостерігати явище, коли занедбані і покинуті простори заповнюються графіті та вуличним мистецтвом. Це довгий процес агонії колишніх фабрик, заводів та інших покинутих споруд. Процес, коли мешканці цих просторів пішли, а на їхнє місце прийшло зовсім інше явище, що надає йому іншого змісту перед тим, як воно зникне чи переродиться”.

У своїх роботах митці працювали над темою переходу як межового стану, що його досвідчують люди, тварини, рослини, спільноти, суспільні явища, політичні системи, держави і культури. Часто це непростий, але необхідний процес на шляху розвитку, іноді – несподівана критична ситуація, наслідки якої важко передбачити. Проєкт “To be ruined. Мистецтво переходу” – можливість засвідчити сам процес переходу між двома різними станами у висхідній і кінцевій точках, що є невловимим, проте вкрай важливим у творенні майбутнього.

Учасники та Учасниці

Taras Arm
Taras Arm
Hrekh Vitalii (Dilk)
Hrekh Vitalii (Dilk)
Keno Kickit
Keno Kickit
Андрій Роїк (Roik)
Андрій Роїк (Roik)
Дмитро Ткаченко (Tabu)
Дмитро Ткаченко (Tabu)
Сергій Радкевич (Teck)
Сергій Радкевич (Teck)
Денис Метелін (Metelin)
Денис Метелін (Metelin)
Андрій Савчишин (Stone)
Андрій Савчишин (Stone)
Нікіта Віска (Viska)
Нікіта Віска (Viska)
Mraze
Mraze
UC
UC

Партнери

Фарбований лис
Фарбований лис Україна
Jam Factory Art Center
Jam Factory Art Center Україна
UP