Open Call до участі у перформансі “Клініка зцілення зламаного серця”

Разом із театральною мисткинею Вікторією Миронюк запрошуємо (непрофесійних) перформерів/перформерок, які готові поділитися власними секретами/ритуалами/актами резилієнтності та креативними способами самотурботи, що допомагають у найскладніші часи.

Дедлайн подачі 14.01

Open Call завершився. Чекаємо на прем’єрних показах

Перформанс “Клініка зцілення зламаного серця” відбудеться 5-7 березня у Jam Factory Art Center

Квитки

Графік проєкту

Для участі надішліть коротку інформацію про себе та досвід, яким ви б хотіли поділитися до 14 січня.

  • до 14 січня включно – кінцевий термін подачі заявки;
  • до 19 січня надійдуть результати першого етапу добору і запрошення на воркшоп;
  • 27 січня – вступний воркшоп, що є другим етапом добору, за результатами якого оберемо 6-7 людей;
  • 29 січня – 7 березня: робота з командою проєкту над показом (4-5 днів на тиждень по 3-4 години);
  • 5, 6, 7 березня – прем’єра “Клініки зцілення зламаного серця”;
  • участь у проєкті оплачується.

Важливо: проєкт передбачає залучення осіб, що проживають у Львові та не покриває витрати на проживання і проїзд з інших міст. З додатковими запитаннями звертайтеся до менеджерки проєкту Марії Косійчук за адресою: [email protected]

Про перформанс

Що рятує, коли здається, що світ закінчився і серце зламалося?

Клініка із зцілення зламаного серця — це камерний партисипативний перформанс, в якому перформерки зустрічаються із учасниками, учасницями та діляться власними саморобними і перевіреними способами емоційного загоєння через історії, фізичні практики, чуттєві досвіди тощо. Перформанс побудований як серія нелінійних практик для невеликої кількості відвідувачів, що відбуваються одночасно в декількох камерних “станціях”.

Згідно із дослідженнями, такецубо (із япон. синдром зламаного серця), це послаблення серцевого м’яза, що наступає через сильний стрес. Лікування синдрому фокусується на емоційному загоєнні, яке включає в себе практики турботи про себе, медитації та щиру розмову із товаришем.

А якщо синдром зламаного серця зараз повсюдний в Україні, викликаний війною, втратою близьких і загальним відчуттям безпорадності? Що у такій ситуації може запропонувати театр, щоб не стільки зцілити зламані серця, скільки полегшити їхній емоційний біль? Ми прагнемо створити ситуації близькості з іншими людьми і викерувати профілактичні перформативні рецепти на майбутнє.

Команда

Вікторія Миронюк  — режисерка перформансу

Люба Ільницька — кураторка театральних програм артцентру

Марія Косійчук — менеджерка театральних проєктів

Влад Білоненко — продакшн менеджер

Дарія Чечушкова — сценографка

Режисерка перформансу

Вікторія Миронюк  — режисерка, міждисциплінарна мисткиня, перформерка. Закінчила у 2010 році магістерський курс за напрямом “Теорія культури” в Національному університеті “Києво-Могилянська Академія”. Далі, у 2012 році, отримала також ступінь магістра програми “Сучасна сценічна практика та візуальна культура” (MPECV) в Університеті Алкала-де-Енарес (Мадрид, Іспанія), а у 2014 році завершила післядипломний курс “Передові студії із перформансу та сценографії” (A.PASS) у Брюсселі (Бельгія).

У своїй художній практиці Вікторія працює над різними проєктами на перетині перформативних, учасницьких та візуальних мистецтв, які досліджують питання ритуальних структур, їх межі та потенціал. Вікторія стипендіатка таких резиденцій як ArtsLink (2011), АртПроспект (2017), SWAP: UK/Ukraine residency program (2018), Екстер (2019), Gaude Polonia (2020), Pontica Magna (2021), Akademie Schloss Solitude (2022), та інші. Її перформативні роботи були також презентовані на таких міжнародних фестивалях як Zurcher Teatr Spektakel (2015), Festival Belluard Bollwerk International (2015), Territori Festival (2016), GogolFest (2016-2017), ПарадФест (2017), Фестиваль молодих українських художників (2017), “Чотири дні в дорозі” (2018), Bliscy Nieznajomi (2019) та Szczeliny (2023).

UP