(Ua)
- Графік воркшопу:
16.08, Ср 10:00-18:00
17.08, Чт 9:30-16:00 - Подати заявку можна до 8 серпня, 23:59.
- Результати відбору 10 серпня.
- Участь безкоштовна.
- Для учасників/ць з інших місць компенсуємо витрати на доїзд до Львова та назад.
ВОРКШОП “ЯК МИ РАЗОМ”:
Чи існують практики для роботи з групами людей незалежно від віку, національності, соціального становища або професії? Ми шукали відповіді на це запитання разом з митцем резиденції “Я там, де мені добре” (Львів, 2020) та викладачем з Риму, – Якопо Натолі під час воркшопу «Залучення спільнот через мистецькі практики» у листопаді 2020 року у час пандемії. Ця подія стала першою у серії воркшопів для професійної аудиторії від митців та мисткинь резиденцій Magic Carpets.
Після півтора року від повномасштабного вторгнення росії в Україну ми поділимося спостереженнями щодо мистецько-спільнотної роботи в часі війни. Спираючись на досвід мистецьких резиденцій “Як ми разом” (Львів, 2022) та “Розпаковуючи звук” (Львів, 2023), а також на трансформації у власних мистецьких практиках, митці і мисткині наших резиденцій проведуть теоретично-практичний воркшоп з практик залучення та співтворення.
ВЕДУЧІ ВОРКШОПУ:
Юрій Кручак, Юлія Костерєва, Віра Ібрямова-Сиворакша, Анастасія Войтюк, Станіслав Туріна.
Митці та мисткині, які брали участь в резиденціях «Як ми разом» та «Розпаковуючи звук» в Jam Factory Art Center у Львові в межах міжнародної платформи Magic Carpets, структурували інформацію про власні практики та підходи і протягом дводенного воркшопу поділяться спостереженнями, маленькими й великими відкриттями. Щире ділення досвідами, емоціями, станами митців і мисткинь між собою, а також з спільнотою (мешканців Львова) стало однією з визначальних характеристик згаданих резиденцій. Такі проєкти дають можливість зрозуміти, як бути чутливими до своїх станів, як включати різні аудиторії та різні вікові групи, розширюючи розуміння інклюзивності.
КОМУ БУДЕ ЦІКАВО:
Цей воркшоп буде корисним для художників, мисткинь, кураторок/ів та культурних менеджерок/ів, які хотіли б поряд із традиційними мистецькими практиками також звернутися до роботи зі спільнотами. Ви дізнаєтесь про методології роботи з учасницькими практиками та про те, як і для чого в мистецько-спільнотні проєкти залучати експертів та експерток із різних сфер: театру, літератури, перформансу, звуку, візуального мистецтва, тілесно-орієнтованої й арттерапії, психотерапії, соціології, історії, усної історії, кураторства тощо. Також ведучі окреслять важливі аспекти, які слід враховувати в спільното-орієнтовній діяльності.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ
Під час воркшопу ми презентуємо книгу-методологію “Як ми разом”, яка стала архівом знань одноіменної резиденції у Jam Factory Art Center у жовтні 2022 року і з якої можна більше дізнатися про співдію та співтворчість із локальними спільнотами через мистецькі та немистецькі практики. У книзі зібрані інтерв’ю з учасниками й учасницями резиденції «Як ми разом», в яких вони діляться своїми баченнями процесу співтворчості, внутрішніми завданнями, трансформаціями власних станів та переформатуванням програм як реакцією на «погоду» в групі та зовнішні обставини. Крім того, публікація містить структуровані матеріали про послідовність дій, мету та загальний перебіг «Як ми разом» і допоможе створити мультидисциплінарний проєкт із варіативним застосуванням різних підходів, які ефективно працюють у синергії, та використовувати напрацьовані досвіди в інших контекстах.
Jam Factory Art Center вже понад п’ять років працює в напрямі творення мистецтва разом зі спільнотами, тому зібрання знань у формі публікації та воркшопів — це також формування інституційної пам’яті. Це фіксація певного шляху організації: як вона навчається, розвивається і робить згадані підходи більш адаптивними для різних проєктів та дієвців.
Воркшоп “Як ми разом” реалізує Jam Factory Art Center в межах проєкту #MagicCarpets за підтримки #CreativeEurope.