Музична програма
Як артцентр ми представляємо не лише твори візуального та перформативного мистецтва, а й працюємо з музичним напрямком. Jam Factory Art Center має на меті зробити внесок у місцеву та національну музичну освіту, а також заохочувати дослідження сучасної української музичної сцени.
Мар’яна Садовська та Крістіан Томе
У новій програмі «Навчитися світла» музиканти Мар’яна Садовська та Крістіан
Томе поєднали сучасну українську поезію з обрядовими піснями. Українська поезія
формує основу для пісень, які коливаються між брутальним звучанням і витонченим
голосом. Чи то фрагменти з Олени Теліги – «Тримай! Тягни угору! Греби скоріше! Пливи!
Повір! Живи!» – чи щоденникові нотатки Вікторії Амеліної – «Повітряна тривога. Сьогодні не ти, відбій», або ж темні мовні метафори «зловіщий брязкіт днів, що бʼються на кавалки». Вони формують новий музичний напрямок, що поєднує проговорювання болю, вразливість і дух спротиву та стає своєрідним дороговказом. Звучатиме презентована раніше програма “VESNA” – сплетіння акустичних ритмів, електронних звукових ландшафтів та потужного вокалу. У піснях звучатимуть композиції, сперті на українські традиції, які, завдяки оркестровій перкусії Крістіана Томе, саунддизайну Маркуса Брауна та безкомпромісному вокальному мистецтву Мар’яни Садовської, отримають неповторне прочитання. Їхні виступи перетинають усі жанрові межі, створюючи архаїчні світи та перетворюючи ритми, гармонії та тексти на музичний сторітелінг.
У своїх музичних програмах Мар’яна Садовська – співачка, актриса та композиторка – створює сплав фолку та авангарду. Створюючи власні інноваційні композиції та аранжування в діалозі з давніми традиціями, Мар’яна підходить до кожного твору з унікальним особистим баченням. Її вокальна сила та діапазон навіть спонукали New York Times порівняти її з рок-зіркою Поллі Джин Гарві.
Німецький перкусіоніст і фахівець з електроніки Крістіан Томе народився в Дюссельдорфі, живе в Кельні. Один із найкреативніших німецьких джазових перкусіоністів, він розвиває свої звукові концепції у власних проєктах та як учасник різноманітних ансамблів. У багатьох його проєктах використовується електроніка, а також ударні та перкусія, як-от його нова група “abstract club”. Томе викладає джазову перкусію в Університеті Оснабрюка, був стипендіатом стамбульської вілли Тараб’я в 2016–2017 роках.
Сафіє Лентер-Кизи
Сафіє Лентер-Кизи – співачка кримськотатарського походження. Співати почала ще з раннього дитинства у рідному Криму, вже 9 років проживає у Львові, є дослідницею та амбасадоркою кримськотатарської культури.
Grisly Faye
Маргарита Кулічова – співачка, авторка пісень, саундпродюсерка, композиторка та
звукорежисерка, засновниця студії Sound Force. Працює під експериментальним
поп-псевдонімом Grisly Faye з 2014 року. Композиції Grisly Faye поєднують у собі
ніжність та химерність електронної музики через семплювання вокалів, філд-рекординг
та сторітелінг. ЇЇ збірки саундтреків до кіно охоплюють широкий спектр жанрів: від
хорової музики до електроакустики.