Медіакіт

Запрошуємо переглянути цифровий медіакіт про Jam Factory Art Center. Тут ви знайдете інформацію про інституцію, програму відкриття та необхідні зображення.

Контакти для медіа

Марія Швець, комунікаційна менеджерка Jam Factory Art Center
[email protected]

Про нас

Jam Factory Art Center – інституція сучасного мистецтва, яка осмислює виклики нашого часу і займає критичну позицію щодо глобальних та локальних процесів у суспільстві задля його підсилення та розвитку. Через виставки, театральні, музичні, освітні та спільнотоорієнтовані проєкти, ми залучаємо людей до діалогу та збагачення їхього досвіду і знань.

 

Дізнатися більше

 

JAM FACTORY ART CENTER: НОВИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ЦЕНТР У ЛЬВОВІ

18-го листопада після 8 років ревіталізації простору відкриється Jam Factory Art Center. Це найбільший у Львові центр сучасного мистецтва, розташований у давній індустріяльній будівлі, де спочатку виробляли алкогольні напої, а пізніше фруктові й овочеві консервації. Тепер тут проводитимуться виставки, театральні та музичні перформанси, освітні події у спеціяльно відновлених приміщеннях. 

Ідея заснувати у Львові новий культурний центр зародилася у 2015 році, коли філантроп, культурний підприємець та історик доктор Гаральд Біндер вирішив зберегти колишню “Фабрику повидла” заснувавши тут центр сучасного мистецтва. Після глибинних досліджень і підготовки було виділено значне фінансування для подальшого розвитку проєкту.

Простір “Фабрика повидла” розташований у районі Підзамче, на північ від центру Львова у колись успішній індустріяльній околиці. Будівля з характерним парапетом та неоготичним фасадом має статус пам’ятки місцевого значення та була побудована на замовлення єврейського підприємця Йозефа Кроніка в 1872 році. Будівлі служили успішним алкогольним підприємством до Другої світової війни, під час якої родина Кроніків загинула. Після війни завод імпортував вина з Молдови та інших частин СРСР, поки в 1970 році не був перетворений на фабрику з переробки фруктів і овочів. Діяльність фабрики зупинили в 1990-х роках. З 2008 року будівлю використовували на тимчасовій основі для культурних ініціатив, таких як “Тиждень актуального мистецтва,” театральний фестиваль та інші мистецькі та громадські заходи.

Після того як Гаральд Біндер купив простір у 2015 році, австрійське архітектурне бюро Штефана Ріндлера обрали для ревіталізації простору у співпраці з української фірмою AVR Development. До будівельного процесу залучили компанії 7CI Group як генерального підрядника, DELTA Ukraine як управляючу компанію та Balbek Bureau для дизайну інтер’єрів. 

Концептуальною метою ревіталізації було створити мультидисциплінарний артцентр як простір для критичної рефлексії через культуру. Інституції такого типу, які б також слугували точкою зв’язку між Україною та світом, поки що є рідкістю в Україні. Структурна композиція комплексу, що складається з шести окремих просторів, відображає ці амбіції. Згрупований навколо відкритого внутрішнього дворика та розширеної алеї, Jam Factory Art Center працює як безперервний, адаптивний простір для перформативних, виставкових, музичних та дискусійних проєктів. 

Програма відкриття

Після низки проєктів та подій попередніх років Jam Factory Art Center презентує велику виставку, що супроводжуватиметься публічною програмою, “Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми” під кураторстом Катерини Яковленко, Наталії Маценко та Бориса Філоненка. На виставці будуть представлені роботи українських митців 2022-2023 років, а також у довшому хронологічному ракурсі: від ХІХ століття до сьогодення. Виставка побудована за принципом розповіді і об’єднує роботи двох концептуальних відтинків – між сьогоденням і минулим, між особистим досвідом і досвідом війни.

“Ми добудовуємо маршрути й на кілька місяців збираємося разом, аби говорити про особисте та спільне, пам’ять та історію, сподіваючись, що оповіді більше не будуть перервані”, ‒ ділиться команда кураторів.

У театральному просторі відбуватимуться нові перформанси, які дадуть можливість українським драматургам, акторам і сценографам поміркувати над перформативним мистецтвом у воєнний час.

Візія музичної програми ‒ стати вітриною мистецького самовираження. Культивуючи нові твори та міждисциплінарну співпрацю, Jam Factory Art Center має на меті зробити внесок у місцеву та національну музичну освіту, а також заохочувати дослідження сучасної української музичної сцени.

Керівництво інституції

Гаральд Біндер – засновник Jam Factory Art Center, доктор філософії (Ph.D.) за фахом історія та економіка Бернського університету (Швейцарія). Основні напрямки наукових інтересів: історія Центрально-Східної Європи ХІХ-ХХ ст., Галичина в період Габсбургів, міська історія, історія ЗМІ та публічної сфери. У 2004 році заснував у Львові незалежний науковий інститут “Центр міської історії”, що організовує виставки на історичну тематику, розробляє наукові проєкти, надає стипендії науковцям. За меценатську діяльність, спрямовану на розвиток історичної науки в Україні, Гаральда нагородили орденом «За заслуги» ІІІ ступеня у 2009 році.

Божена Пеленська – програмно-виконавча директорка артцентру Jam Factory Art Center. Відповідає за стратегію розвитку, розробку програм артцентру, менеджмент і розвиток інституції. Розробляла концептуальне створення та програмну діяльність артцентру. Вивчала культурологію, історію мистецтв, філософію і арт-менеджмент. Була учасницею міжнародних програм культурного менеджменту, культурної дипломатії та програм обміну. Захистила диплом з культурології у Львівському й Оттавському університетах. Навчається на програмі для керівників арт інституцій у DeVos Institute of Arts Management, University of Maryland.

Тетяна Федорук – операційно-виконавча директорка Jam Factory Art Center. Відповідає за стратегічну розробку та впровадження бізнес-моделі артцентру, налагодження фінансового й управлінського обліку, операційних процесів, менеджмент команди. Тетяна була фінансовою директоркою Центру міської історії, здійснивши фінансовий супровід близько 100 грантових проєктів. Захистила сертифікат The ACCA Diploma in international Financial Reporting (2021) у ACCA та Financial Accounting Managerial decision making у DePaul University (2022). Завершила навчання на програмі Key Executive MBA в UCU Business School.

Гаральд Біндер

Божена Пеленська

Тетяна Федорук

Наші лого

Постери до відкриття

Візуалізації простору

Будівля до ревіталізації

Ревіталізаційні роботи

Актуальні фото просторів

Наші проєкти

UP