Медіа кіт

Запрошуємо вас переглянути цифровий медіа кіт для Jam Factory Art Center. Тут ви знайдете зображення та інформацію про інституцію, її історію та місію.

Про нас:

Jam Factory Art Center – інституція сучасного мистецтва, яка осмислює виклики нашого часу і займає критичну позицію щодо глобальних та локальних процесів у суспільстві задля його підсилення та розвитку. Через виставки, театральні, музичні, освітні та спільнотоорієнтовані проєкти, ми залучаємо людей до діалогу та збагачення їхього досвіду і знань.

Візія: Jam Factory Art Center — інституція сучасного мистецтва, яка відіграє ключову роль у відображенні та презентації сучасних процесів в українському та міжнародному мистецтві та культурі, відкриваючи можливості для публічного діалогу через проведення виставок, освітніх заходів, театральних, музичних та спільнотоорієнтованих проєктів.

Історія створення:

Простір артцентру почав свою історію як фабрика алкогольних напоїв “Кронік і син”, заснована єврейською сім’єю у 1872 році. Підприємство належало Кронікам до трагічних подій Другої Світової війни та опісля було націоналізоване. До 2008 року фабрика виконувала функції овочевої бази та виробництва різноманітних концерв. Після початку економічної кризи будь-які виробничі потужності були зупинені.

Нова історія комплексу розпочалася у 2015 році після його купівлі Гаральдом Біндером з метою ревіталізації та створення сучасного мистецького центру.

За результатами міжнародного архітектурного конкурсу 2015 року був обраний проєкт бюро Штефана Ріндлера (Stefan Rindler) з Відня. За партнерства місцевого архітектурного бюро AVR Development розпочався тривалий процес консолідації земельних ділянок, отримання дозволів та адаптації австрійського проекту до українських законів і норм.

Тим часом команда проекту, очолена програмно-виконавчою директоркою Боженою Пеленською та фінансово-виконавчою директоркою Тетяною Федорук, працює над творенням інституції, у тому числі над циклом освітніх лекцій, виставками та резиденціями, музичними та театральними проєктами.

Сучасний стан:

Інституція стала членом міжнародної мережі культурних центрів у колишніх індустріальних будівлях Trans Europe Halles. У 2018 році ревіталізація Фабрики повидла стала одним із дослідницьких кейсів у рамках проекту “Open Heritage”, разом із ще 15 прикладами з країн ЄС.

У жовтні 2019 року розпочалась реалізація проекту ревіталізації під керівництвом Герберта Пастерка. Сюди входять реставрація і адаптація двох будівель, що є архітектурними пам’ятками місцевого значення, а також будівництво нових додаткових приміщень. Комплекс включатиме прогулянкову територію, експозиційний зал, театр, історичну виставку, крамницю, ресторан і бар, музичну сцену.

Завершення реставрації і будівництва комплексу заплановані на 2023 рік.

Засновники & керівники:

Гаральд Біндер – засновник Jam Factory Art Center. Iсторик зі Швейцарії, фахівець з історії Східної Європи та, зокрема, України. Меценат та промоутер науки і культури, культурний підприємець. У 2004 році заснував у Львові незалежний науковий інститут «Центр міської історії». Центр організовує виставки на історичну тематику, розробляє численні наукові проекти, зокрема «Інтерактивний Львів», «Урбаністичні образи» тощо. Центр надає стипендії науковцям, проводячи відкритий конкурс наукових стипендіальних проектів. За меценатську діяльність, спрямовану на розвиток історичної науки в Україні, Гаральда у 2009 році нагородили орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.
Має ступінь доктора філософії (Ph.D.) за фахом історія та економіка Бернського університету (Швейцарія). Сфера наукових зацікавлень Гаральда Біндера — це історія Галичини, історія ЗМІ та публічної сфери, а також — міська історія.

Божена Пеленська – культурна та мистецька менеджерка і кураторка, програмно-виконавча директорка артцентру Jam Factory Art Center, відповідає за програми, комунікацію, стратегічний розвиток та партнерство артцентру. Брала участь у декількох проєктах ревіталізації в Україні та інших країнах Європи. Ініціювала та координувала різноманітні проєкти: у сфері культури, культурної спадщини, мистецькі й освітні. Координувала міжнародні програми обмінів та резиденцій для митців і культурних менеджерів, організовувала міжнародні музичні фестивалі. Розробляла декілька грантових програм, зокрема програму підтримки для культурних та освітніх організацій міста Львова та приватних фондів. У 2017 році стала співзасновницею і директоркою Jam Factory Art Center.

Тетяна Федорук – фінансово-виконавча директорка Jam Factory Art Center, відповідає за операційні та фінансові процеси організації. Була фінансовою директоркою у Центрі міської історії, де впроваджувала та розвивала фінансові та операційні процеси, формувала систему сталого фінансування організації. Здійснила фінансовий супровід майже 100 грантових проєктів. У 2020 році Таня отримала міжнародний диплом ACCA DipIFR (Diploma in International Financial Reporting), а з 2021 навчається за програмою Key Executive MBA в UCU Business School.

Контакти для медіа:

Марія Швець, комунікаційна менеджерка Jam Factory Art Center
[email protected]

Медіа про нас:

Гаральд Біндер 

Божена Пеленська

Тетяна Федорук

Команда

Наші лого

Візуалізації простору

Будівельні роботи

Наші проєкти

UP