Відкриття виставки “Пам’яті тої, що пам’ятає”

Jam Factory Art Center спільно з кураторками Лізаветою Герман та Марією Ланько анонсують нову виставку «Пам’яті тої, що пам’ятає». Вона триватиме з 11 травня до 8 вересня та обʼєднає роботи художниць та художників з України, країн Східної Європи та Центральної Азії, створені у проміжку між 1950-ми та 2024 роком.

Про виставку

Чи може практика збереження пам’яті вважатися мистецтвом? Цим питанням ми запрошуємо на відкриття “Пам’яті тої, що пам’ятає” — нової виставки у Jam Factory Art Center 11 травня.

Реконструкція помешкання родини Ламахів, відео Анни Даучікової та Джети Братеску, унікальні керамічні скульптури Ади Рибачук та Володимира Мельниченка, живопис Катерини Білокур і графіка Павла Макова, а також гобелени, рисунки, обʼєкти з текстилю та скла від художників_ць з Киргизстану, Польщі, Румунії, Словаччини, Узбекистану та України.

Прологом до виставки є життя і творча практика української художниці Аліни Ламах, авторки гобеленів та упорядниці легендарної “Книги схем” ключового українського шістдесятника Валерія Ламаха. Переосмислена кураторками Марією Ланько та Лізаветою Герман історія Аліни Миколаївни дала початок роздумам про витіснені ідентичності, приховані життя та (художні) засоби їхнього повернення до суспільного надбання. “Пам’яті тої, що пам’ятає” також пропонує критичний погляд на гендерні, національні та жанрові стереотипи та ієрархії, які панують в українському та світовому мистецтві.

Програма

10 травня

9:00-13:00 – графік роботи артцентру
16:00 – pre-opening виставки “Пам’яті тої, що пам’ятає” за запрошеннями

11 травня

13:00 – аrtist talk “Конгрес ткаль” та обідня кава (без реєстрації, зал Novo1)
15:00 – виставка “Пам’яті тої, що пам’ятає” – open door, вхід за донат від 100 грн 
16:00 – відкриття виставки “Пам’яті тої, що пам’ятає”. Привітання від Гаральда Біндера, Божени Пеленської, Тетяни Федорук, кураторок Лізавети Герман і Марії Ланько
19:00 – селекція вінілових записів української музики від Мака та Кошика мелодій

12 травня – 8 вересня

Графік роботи: ВТ-ПТ 12:00-20:00, СБ-НД 11:00-20:00

Квитки: 200/100 грн

Безкоштовно: для дітей до 7 років, людей з інвалідністю, ветеранів/-ок, військовослужбовців/-иць, студентів/-ок Академій Мистецтв, коледжу ім. Трушa та львівських кафедр культурології.

У межах відкриття триватиме благодійний збір для волонтерського штабу “Культурний ШОК”. Вхід на відкриття за донат від 100 грн, при вході на виставку необхідно показати скрін оплати

Команда

Кураторки проєкту: Лізавета Герман та Марія Ланько

Архітекторка експозиції: Ксенія Білик

Художниці та художники: Аліна Ламах, Валерій Ламах, Тереза Барабаш, Михайло Барабаш, Бібліотека Наочних Явищ (Ольга Гайдаш та Євген Шимальський), Ксенія Білик, Катерина Білокур, Джета Братеску, Анна Даучікова, Люся Іванова, Саодат Ісмаїлова, Ґульнара Касмалієва та Муратбек Джумалієв, Алевтина Кахідзе, Володимир Кузнецов, Павло Маков, Малгожата Мірґа-Тас, Ада Рибачук та Володимир Мельниченко (АРВМ), Анастасія Стефанюк, Стас Туріна, Божена Чагарова, Марк Чегодаєв.

Більше інформації про виставку за посиланням

До зустрічі на відкритті!

UP