Авторська екскурсія історичною виставкою

Запрошуємо вас на авторську екскурсію виставкою про історію будівлі, де знаходиться Jam Factory Art Center.

27 квітня | 17:00
Jam Factory Art Center, фоє вежі Квитки

Запрошуємо вас на авторську екскурсію виставкою про історію будівлі, де знаходиться Jam Factory Art Center. Приходьте, щоб дізнатися більше інформації від авторок виставки та дослідниць Центру міської історії — Ольги Заречнюк та Ірини Склокіної.

Трохи деталей з історії колишньої фабрики “Йозеф Кронік і син”

Наша історія почалася у першій половині дев’ятнадцятого століття в селі Знесіння на довгій прямій дорозі, що з’єднує Львів і сусідню Жовкву. Тут купці-євреї отримали особливе право відкривати корчми, щоби пропонувати подорожнім відпочинок та розваги.

Один із цих закладів став з часом доволі успішним, і з корчми переріс у гуральню, а згодом у повноцінну фабрику, названу на честь засновника, Йозефа Кроніка. Фабрика стала уособленням прогресу й інновацій — характерних для кінця дев’ятнадцятого століття. Перебуваючи на піку успіху в 1910-х роках, фабрика набула рис неоготичного архітектурного стилю та стала схожою радше на романтичний замок, ніж на індустріяльну будівлю.

Незважаючи на потрясіння і руйнування, котрі спричинила Друга світова війна, фабрика вистояла та продовжила свою діяльність, а на ній почали виробляти їжу та напої для міста. Коли виробництво зупинилось у 2008 році, фабрика перетворилась на хаб для різноманітних творчих ініціятив, які на сьогодні консолідувалися у фінальну інституційну форму — Jam Factory Art Center.

Ми запрошуємо вас через презентовані тут документальні фото- і відеоматеріяли пізнати історії людей, що будували цю фабрику, трудилися в цих стінах; продукцію, яку вони виготовляли; ідеї, котрі народжувалися тут; спільноти, сформовані довкола цього місця упродовж минулих століть.

UP