Про лекцію
Все, що з нами трапляється, чи свідками чого ми стаємо, залишає свої відбитки в наших тілах. Наші тіла – носії інформації. Коли ми спостерігаємо тіла людей в звичайному житті чи на сцені, ми сприймаємо інформацію. Свідомо чи несвідомо. Війна залишає відбитки і пише свою історію в тілах людей. Вона видима. Тіло її перформує.
Тіла створюють спеціальні налаштування – бути з усіма відбитками, перетравлювати події, жити далі, застосовуючи адаптаційні механізми. Тіла сприймають і реагують. Обробляють все, що в них потрапило. Це може стати творчим процесом. І також зцілюючим. Процесом відбудови цілісності. Процесом зростання свідомості.
Важливо, щоб мистецтво говорило про війну. Обробляло інформацію. Допомагало людям усвідомити і перетравити, знайти відповідну дію. Так, мистецтво – це не терапія. Але міцний інструмент в соціальних процесах. Спробуємо дослідити цей механізм.
Коли ми свідчимо події, коли ми спостерігаємо за знаками людських тіл у просторі (“читаємо” знаки) і коли наше власне тіло відповідає на виклик. Тіло це тіло-почуття-мислення. Зараз воно проходить через війну.
РеєстраціяЛекторка
Фалькова Інна має освіту хореографа-постановника та також освіту в галузі соматичної психотерапії. Закінчила аспірантуру при Академія психологічних наук, Київ. Виклададає “Мистецтво перформансу” на театральному відділенні Харківсько державного університету мистецтв ім Н.П.Котляревського. Закінчила London Somatic Institute. Body-Mind Gestalt Therapy from Arye Bursztyn, Israel. Співпрацює з театрами над драматургією руху. Під час повномасштабного вторгнення створила серію перформативних проектів разом з українськими та європейськими колегами. Співпрацює з волонтерськими і гуманітарними організаціями, надає психологічну допомогу на деокупованих територіях у Харківській області.
Lab for Ukraine
Подія відбудеться у межах перформативної лабораторії Lab for Ukraine – спільного проєкту фестивалю сучасного мистецтва ANTI (Куопіо, Фінляндія) та Jam Factory Art Center. Проєкт співфінансується Міністерством освіти і культури Фінляндії. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторок/-ів проєкту.