Покази чеського кіно проєкту «Чеські сни у Львові»

Запрошуємо на перегляд шести культових чеських комедій у межах проєкту «Чеські сни у Львові»!

19-21 вересня 2024

Jam Factory Art Center доєднується до проєкту «Чеські сни 2024» як локація щоденних кіноклубів разом із Палацом Гната Хоткевича.

«Чеські сни 2024» – це тиждень чесько-українського партнерства, що має на меті поглибити існуючі співпраці та створити можливості для встановлення й розвитку нових партнерств між двома країнами. Стежити за  перебігом проєкту та анонсами Тижня чесько-українського партнерства можна на сторінках організацій-координаторів у Львові: ІСК у Facebook та Instagram, а також офісу «Львів — Місто літератури ЮНЕСКО», Мистецької ради «Діалог»Місяця авторських читань у Львові.

Вхід вільний за реєстрацією

Реєстрація

Програма кіноклубу у Jam Factory Art Center

19 вересня

17:00 показ фільму “Чорний Петр” (1964, Мілош Форман / драма, комедія, 86′, +14)

Фільм розповідає історію школяра на ім’я Петр, який живе в маленькому містечку. Хлопець починає допомагати різним людям із надією, що вони віддячать йому любов’ю і увагою. Однак він опиняється в екстремальних ситуаціях і починає боятися, що стане “чорним Петром” – людиною, яку всі ненавидять і не люблять. “Чорний Петро” – це глибока драма з кумедними моментами, яка показує, як із героя може стати антигерой вже через кілька помилок. Фільм підкреслює, що кожен з нас повинен вчитися на помилках і не боятися просити допомогу, адже це робить нас сильнішими.

19:00 показ фільму “Кубельце” (1999, Ян Гржебейк / драма, комедія, 116′, +14)

Історія одного історичного покоління – батьків, майже дорослої молоді і малих дітей. Дія відбувається наприкінці шістдесятих років – від осені 67-го до літа 68-го з коротким епілогом, який відбувається у 70-х. Празький район приватних будинків Ганспаулка, легка поетика і смішні гіперболи характерні для мозаїчної оповіді паралельних життєвих доль трьох поколінь чоловіків і жінок у специфічний період чеської історії 1968 року.

20 вересня

17:00 показ фільму “Кожен молодий чоловік” (1965, Павел Юрачек / комедія, військовий, 83′, +16)

Дві історії про обов’язкову військову службу, в яких стикаються почуття абсурдності щоденності, сни і бажання ледь зрілих молодих чоловіків із реальністю соціалістичної армії. Фільм, який вдома зустріли як антивоєнний, в той же час західні ліві критикували його за прославляння війська.

19:00 показ фільму “Поїзди під пильним спостереженням” (1966, Їржі Менцел / драма, комедія, 92′, +16)

Фільм зняв за мотивами однойменної новели Богімула Грабала. Дія відбувається під час Другої світової війни, у період, коли людські риси проявляються так само, як у часи миру, але на контрасті з військовими подіями їх помітно значно краще. Він розповідає історію юного учня Мілоша Грми, який на маленький залізничній станції через свої любовні проблеми досягає порогу зрілості. Фільм отримав Оскара за найкращий іноземний фільм у 1968 році.

21 вересня

17:00 показ фільму “Романс для кларнета” (1963, Отакар Вавра / комедія, військовий, 86′, +14)

Гіркий, поетично-романтичний фільм. Режисер Вавра в ньому наблизився до поетичного стилю, який, втім, наперед даний вже ностальгійним спрямуванням однойменної поетичної книги Франтішека Грубіна. Старший чоловік, який заслухався звуками кларнета, розповідає історію, яка сталася з ним, коли він був молодим недосвідченим студентом. Відтворення сільського походу, любов до дівчини з каруселі, нашарування старовинних ігор, першої зустрічі з чуттєвістю і зі смертю – все це продумано представляє фільм. Винятковими є режисерські рішення, включно з вибором акторів.

19:00 показ фільму “Перлини з глибин” (1965, Їржі Менцел, Ян Немец, Евальд Шорм, Віра Хітілова, Яроміл Їреш / драма, комедія, 105′, +16)

Колективну роботу нового покоління кінематографістів, часто називають маніфестом чехословацької нової хвилі. Це фільм-антологія, у якому усі п’ять сегментів засновані на оповіданнях Богуміла Грабала. У 60-х роках вони звернули на себе увагу молодих кінематографістів та кінематографісток, які знайшли в них неочікувану поезію щоденного життя. Жанрові особливості і звучання історій різняться, (не) професійне акторське виконання майстерно відтворює грабаловських вар’ятських персонажів. Ми побуваємо серед шанувальників автомобільних змагань, відвідаємо двох старих людей у лікарні, опинимося у лібенській господі, не обійдеться й без сантехніка, закоханого у циганську дівчину. Це чорно-білі історії, лише історія страховка у домі наївного художника знята в кольорі.

Локація: вул. Б. Хмельницького, 124 (зал Авдиторія)

UP