Бренд “Демократія” OPEN CALL

Jam Factory Art Center запрошує акторів і актрис, громадських активістів і активісток, культурних діячів та діячок до розробки та участі в перформансі у рамках театрально-дослідницького проєкту Бренд “Демократія”. 

1 - 28 квітня

Використовуючи театральні і перформативні практики проєкт має на меті дослідити принципи та механізми творення демократії, проблематизувати становище демократії в Україні та світі, шукати реальні й утопічні шляхи демократизації суспільства, різних соціальних груп і їхньої взаємодії. 

Вихідними точками дослідження визначаємо питання інклюзивності демократії, міфотворчого дискурсу навколо поняття демократії, питання особистої демократії і  формотворчого насильства як частину поступу демократичних цінностей, демократія як процес.

Реалізація проєкту відбуватиметься у Львові з 3 липня по 3 серпня 2021 р. Результатом проєкту стане театральна/перформативна подія чи вистава про принципи та механізми творення демократичного суспільства.

Ми шукаємо людей, які:

  • Готові виступити перформерами і перформерками у театральній події/перформансі, що стане підсумком спільних досліджень і напрацювань команди
  • Займають активну позицію щодо суспільно-політичних процесів в Україні й світі та широко розуміють поняття “політичного у суспільній і приватній сферах
  • Зацікавлені в тому, щоб спільно з командою проєкту досліджувати демократію як модель політичну та, водночас, як модель соціальної взаємодії у різних сферах

Пропозиція відкрита як для професійних актрис і акторів, так і для тих, хто не має сценічного досвіду. 

Ми забезпечуємо:

  • Фінансову винагороду для учасників та учасниць проєкту
  • Комфортний робочий простір
  • Тематичні лекції та воркшопи
  • Якісний менеджмент
  • Досвід роботи з професіоналками у театральному секторі

Проєктом не передбачено компенсацію витрат на проживання і проїзд учасників і учасниць з інших міст.

Для участі у відборі заповніть онлайн форму.

Останній день прийому заявок: 28 квітня.

Інтерв’ю з відібраними учасниками та учасницями: 1-10 травня.

Результати конкурсу будуть оголошені до 12 травня. 

Про команду

Роза Саркісян – режисерка проєкту – З 2020 р. режисерка Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. І. Франка. Ініціаторка, художня керівниця і режисерка харківського Театру De Facto. У 2017-2019 рр. – головна режисерка Першого театру (Перший академічний український театр для дітей та юнацтва) у Львові. Лауреатка стипендії Gaude Polonia Міністра культури і національної спадщини РП у 2017 році та конкурсу British Council Ukraine Taking the Stage 2017.

Йоанна Віховська – драматургиня проєкту – кураторка і театральна критикиня. Як драматургиня співпрацювала, серед інших, з Олівером Фрлічем, Войтком Клеммом, Аґнєшкою Блонською, Розою Саркісян, в таких театрах: Національний старий театр у Кракові, Театр повшехни у Варшаві, Перший театр у Львові. Кураторка багатьох перформативних і освітніх проектів, в тому числі, реалізованих в Україні і/або за участі українських митців і мисткинь.

Люба Ільницька – драматургиня проєкту – театрознавиця, кураторка театральних проєктів, критикиня. З 2019 р. працює в Jam Factory Art Center менеджеркою Програми ґрантів HBCE і фахівчинею театрального напрямку. У 2016–2020 рр. – викладачка кафедри театрознавства і акторської майстерності Львівського національного університету ім. І. Франка. У 2013-2019 рр. – керівниця літературно-драматичної частини Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса.

Богдан Грицюк – керівник проєкту – керівник театральних програм і проєктів Jam Factory Art Center з 2017-го року. Проєктний менеджер та куратор театрально-освітньої програми “the black box”, кервник проєктів “Місто, в якому я не хочу жити”, “Face to Faith” та дослідницького проєкту “Розкажи історію”. Фасилітатор лабораторії “Безпечний театр: нові правила гри”.

Проєкт реалізовують Jam Factory Art Center у партнерстві з Освітнім центром з прав людини у Львові за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та Harald Binder Cultural Enterprises.

Команда проєкту

Роза Саркісян
Роза Саркісян Режисерка перформансу
Йоанна Віховська
Йоанна Віховська Драматургиня
Люба Ільницька
Люба Ільницька Драматургиня
Богдан Грицюк
Богдан Грицюк Керівник проєкту

Проєкт реалізовують

UP