Використовуючи театральні і перформативні практики проєкт має на меті дослідити принципи та механізми творення демократії, проблематизувати становище демократії в Україні та світі, шукати реальні й утопічні шляхи демократизації суспільства, різних соціальних груп і їхньої взаємодії.
Вихідними точками дослідження визначаємо питання інклюзивності демократії, міфотворчого дискурсу навколо поняття демократії, питання особистої демократії і формотворчого насильства як частину поступу демократичних цінностей, демократія як процес.
Реалізація проєкту відбуватиметься у Львові з 3 липня по 3 серпня 2021 р. Результатом проєкту стане театральна/перформативна подія чи вистава про принципи та механізми творення демократичного суспільства.
Ми шукаємо людей, які:
- Готові виступити перформерами і перформерками у театральній події/перформансі, що стане підсумком спільних досліджень і напрацювань команди
- Займають активну позицію щодо суспільно-політичних процесів в Україні й світі та широко розуміють поняття “політичного” у суспільній і приватній сферах
- Зацікавлені в тому, щоб спільно з командою проєкту досліджувати демократію як модель політичну та, водночас, як модель соціальної взаємодії у різних сферах
Пропозиція відкрита як для професійних актрис і акторів, так і для тих, хто не має сценічного досвіду.
Ми забезпечуємо:
- Фінансову винагороду для учасників та учасниць проєкту
- Комфортний робочий простір
- Тематичні лекції та воркшопи
- Якісний менеджмент
- Досвід роботи з професіоналками у театральному секторі
Проєктом не передбачено компенсацію витрат на проживання і проїзд учасників і учасниць з інших міст.
Для участі у відборі заповніть онлайн форму.
Останній день прийому заявок: 28 квітня.
Інтерв’ю з відібраними учасниками та учасницями: 1-10 травня.
Результати конкурсу будуть оголошені до 12 травня.
Про команду
Роза Саркісян – режисерка проєкту – З 2020 р. режисерка Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. І. Франка. Ініціаторка, художня керівниця і режисерка харківського Театру De Facto. У 2017-2019 рр. – головна режисерка Першого театру (Перший академічний український театр для дітей та юнацтва) у Львові. Лауреатка стипендії Gaude Polonia Міністра культури і національної спадщини РП у 2017 році та конкурсу British Council Ukraine Taking the Stage 2017.
Йоанна Віховська – драматургиня проєкту – кураторка і театральна критикиня. Як драматургиня співпрацювала, серед інших, з Олівером Фрлічем, Войтком Клеммом, Аґнєшкою Блонською, Розою Саркісян, в таких театрах: Національний старий театр у Кракові, Театр повшехни у Варшаві, Перший театр у Львові. Кураторка багатьох перформативних і освітніх проектів, в тому числі, реалізованих в Україні і/або за участі українських митців і мисткинь.
Люба Ільницька – драматургиня проєкту – театрознавиця, кураторка театральних проєктів, критикиня. З 2019 р. працює в Jam Factory Art Center менеджеркою Програми ґрантів HBCE і фахівчинею театрального напрямку. У 2016–2020 рр. – викладачка кафедри театрознавства і акторської майстерності Львівського національного університету ім. І. Франка. У 2013-2019 рр. – керівниця літературно-драматичної частини Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса.
Богдан Грицюк – керівник проєкту – керівник театральних програм і проєктів Jam Factory Art Center з 2017-го року. Проєктний менеджер та куратор театрально-освітньої програми “the black box”, кервник проєктів “Місто, в якому я не хочу жити”, “Face to Faith” та дослідницького проєкту “Розкажи історію”. Фасилітатор лабораторії “Безпечний театр: нові правила гри”.
Проєкт реалізовують Jam Factory Art Center у партнерстві з Освітнім центром з прав людини у Львові за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та Harald Binder Cultural Enterprises.