Митці у Війні

У відповідь на початок повномасштабної війни проти України ми ініціюємо Програму підтримки незалежної мистецької та культурної спільноти України.

Про Програму

Наша Мета

Митці та професіонали мистецтва в Україні сьогодні залишилися серед найуразливіших професій, оскільки майже всі мистецькі інституції та організації креативного сектору припинили свою діяльність; деякі закрилися чи виїхали, інші зруйновані. Усі фінансові ресурси країни спрямовані на підтримку Збройних Сил України у протистоянні російській агресії, оскільки це є вирішальним для нашого виживання.

Тим не менш, саме в ці часи найбільшої кризи для країни мистецтво та культура необхідні для рефлексії над умовами життя під час війни, наповненого насильством і болем. Голоси митців повинні звучати голосно і міцно, щоб виразити те, що відбувається в нашій свідомості й душі сьогодні.

Jam Factory Art Center – культурний простір, який об’єднав різні мистецькі дисципліни в мирний час. Сьогодні ми запускаємо програму “Митці у Війні”, щоб підтримати та заохотити мистецьку спільноту повернутися до творчості та стати голосами суспільства, яке переживає найбільш руйнівні часи свого життя.

Ілюстрація Сергія Майдукова

Ми Пропонуємо

Ми надаємо одноразову підтримку митцям і мисткиням з різних сфер мистецтва (театр, музика, кіно, візуальне мистецтво), які активно працюють у своїй галузі та мають можливість відрефлексувати на війну у своїх роботах.

Сума одноразової фінансової підтримки 20 000 грн.

Подати Заявку

Через велику кількість заявок ми закриваємо форму на отримання підтримки у програмі “Митці у Війні”. За 2 тижні до нас надійшло 552 заявки від митців і мисткинь, які потребують допомоги. Фінансових ресурсів програми недостатньо, щоб підтримати усіх заявників. Та ми продовжуємо працювати і залучати кошти, щоб забезпечити якомога більше аплікантів.
Якщо ви встигли заповнити форму, очікуйте на повідомлення. Ми розглядаємо заявки в порядку черги та наявності коштів. Ми відновимо прийом заявок, якщо зможемо залучити більше ресурсів.


Умови участі та пріоритети програми

 • Індивідуальна заявка на одноразову фінансову підтримку.
 • Проживання в Україні на момент подачі заявки. 
 • Здійснення мистецької діяльності впродовж останніх 2 років.
 • Митці та куратори з різних сфер (візуальне мистецтво, театр, музика) можуть подавати заявку.
 • Готовність створити мистецьку роботу будь-якої форми (перформанс, ілюстрація, ескіз, текст, відеозапис, фото, тощо) з рефлексією на воєнні дії в Україні протягом шести місяців після отримання допомоги. Отримані твори у майбутньому можуть стати частиною мистецького проєкту-реакції на війну.
 • Пріоритет надається внутрішньо переміщеним особам, які втратили можливість отримання доходу через війну.

Процедура

 • Програма матиме кілька хвиль надання фінансової підтримки. Ми приймаємо заявки без перервно до моменту завершення програми. Всі заявки беруть участь у кожній хвилі відбору, за винятком тих, які отримали відмову через невідповідність критеріям.
 • Розгляд заявок і виплати відбуваються регулярно (відповідно до наявності коштів).
 • Сума допомоги складає 20,000 грн.

Якщо у вас виникли питання, пишіть до [email protected]

Зробити Внесок

Колеги, Партнерські інституції та Усі, хто готовий підтримати нашу ініціативу!

Існування програми є можливим лише завдяки донорським внескам організацій, які усвідомлюють складні обставини українського мистецького середовища зараз, та важливість фінансової підтримки, щоб українська культура могла вижити під час цієї війни.

До програми “Митці у війні” може долучитися кожен і кожна особисто чи інституційно. Будь-який внесок є важливим для програми. 

Дякуємо усім донорам за внески.

Внески приймаємо:

1. Через банківську карту 

Оплата Картою

2. Банківський рахунок в Євро

Банки-посередники

 • KBC BANK NV, Brussels, Belgium
  SWIFT:KREDBEBB
 • COMMERZBANK AG, Frankfurt, Germany
  SWIFT: COBADEFF
 • UNICREDIT S.P.A., Milano, Italy
  SWIFT: UNCRITMM
 • RAIFFEISEN BANK INTERNATIONAL AG, Vienna, Austria
  SWIFT: RZBAATWW

Банк-одержувача

 • JSC KREDOBANK Lviv, Ukraine
  SWIFT:WUCBUA2X

Одержувач

 • Name NGO “JAM FACTORY”
  IBAN UA913253650000026000011075896

Будь ласка, зазначте призначення платежу як:
Financial support for statutory activities of Jam Factory Art Center, NGO.

3. Банківський рахунок в гривнях

АТ «КРЕДОБАНК»
Одержувач: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “АРТ ЦЕНТР ФАБРИКА ПОВИДЛА”
Ідентифікаційний код: 41706902
Код Банку-одержувача: 325365
Рахунок одержувача: UA803253650000000260020015834

Будь ласка, зазначте призначення платежу як:
Financial support for statutory activities of Jam Factory Art Center, NGO.

Підтримано

 1. Олександр Курмаз – художник, який працює з візуальним мистецтвом і перформативними практиками. Його цікавлять теми взаємодії публічного простору з соціальними групами та життя людини в умовах сучасного світу.
 2. Олексій Шаталов – музичний продюсер, композитор, саунд-дизайнер. З 1999-го року пише музику, основними темами якої є спостерігання за навколишнім середовищем та подіями, соціумом; досліджує тему залучення слухачів до участі у творчому процесі.
 3. Лєра Полянськова – актриса, медіа-художниця, музикантка, співзасновниця арт групи SVITER. Працює в області відео та саундарту.
 4. Антон Ткаченко – митець, співзасновник та куратор artist-run простору Гараж “127” у Харкові. Працює з темою архітектури, організації простору та пам’яті (в тому числі – пам’яті міста).
 5. Данило Галкін – куратор та художник з Дніпра, засновник експериментальної арт-групи “2222”. Працює з публічним простором, висловлюючись за допомогою просторових інсталяцій, гепенінгу, предметно-орієнтованого мистецтва, тощо.
 6. Роман Михайлов – український художник з Харкова, який працює з інсталяцією, великими формами, графікою та живописом.
 7. Віктор Рубан – танцівник, перформер, режисер, хореограф, дослідник та коуч. У художній творчості досліджує співвідношення методів хореографії, поезії та кінематографії.
 8. Ольга Кузюра-Сметана – художниця, яка працює у таких напрямах живопису, станкової та експериментальної графіки, інсталяції.
 9. Ігор Аронов – актор, перформер, режисер, педагог. Представник незалежної театральної компанії «Dollmen»у Києві. Співпрацює з багатьма польськими інституціями і зацікавлений налагодженням польсько-української співпраці у сфері незалежного театру.
 10. Лариса Борута – художниця-керамістка, учасниця міжнародних та національних виставок. Рефлексуючи на війну, створює паперові та керамічні скульптури.
 11. Нікон Романченко – митець у галузі кіновиробництва. Продюсер, режисер монтажу, режисер-постановник, сценарист. У 2021-му отримав нагороду за найкращу режисерську роботу в національній конкурсній програмі Одеського МКФ.
 12. Юрій Мусатов – художник-кераміст, викладач, який переосмислює традиційні форми роботи з керамікою.
 13. Лео Троценко – куратор та митець, який працює з перформансом, відео, саундартом.
 14. Вероніка Чередниченко – сучасна візуальна художниця, у своїй практиці поєднує класичні та сучасні медіа.
 15. Андрій Роїк – художник, що працює з живописом, графікою, колажем, керамікою та публічним живописом.
 16. Назар Фурик – художник та незалежний фотограф. Поєднуючи штучні об’єкти та природне середовище, підкреслює і переосмислює їхню крихкість.
 17. Едуард Балула – художник-графік, фахівець візуальних практик. Має численну кількість виставок та нагород, брав участь у міжнародних конкурсах.
 18. Олександра Макарська – художниця родом з Донецька. Займається живописом. Її роботи експонувалися на міжнародних виставках у Греції, Німеччині та США.
 19. Марія Богомолова – художниця з Харкова, працює з візуальним мистецтвом.
 20. Марина Довганич – архітекторка та художниця. У своїй художній практиці вона поєднує візуальне та аудіовізуальне мистецтво, а основна її образотворча мова – мальована анімація, вона режисує авторські мультфільми.
 21. Поліна Щербина – сучасна художниця. Працює переважно у живописі, інколи поєднуючи його з об’єктами, аудіо та відео.
 22. Валерія Сочивець – режисерка, продюсерка родом з Києва. Програмна директорка кінотеатру ГОГОЛЬFEST (2014-2017). Засновниця ГО «Сук». Членкиня Правління Української кіноакадемії.
 23. Ольга Єрємєєва – мультидисциплінарна художниця, працює з фотографією, відео, графікою та 3D-формами.
 24. Ірина Ворона – художниця змішаної техніки, працює з візуальним мистецтвом. Досліджує час, світло та зникаючу реальність.
 25. Олег Коцарев – поет, прозаїк, перекладач, журналіст. Лауреат численних літературних премій (“Кримський Інжир”, “Смолоскип” тощо), співупорядник антології Українська авангардна поезія (1910–1930-ті роки), член Українського ПЕНу.
 26. Олена Каїнська – художниця зі Львова. Працює з картинами-сновидіннями та глибокими метафізичними сенсами.
 27. Владислав Рябоштан – художник, працює у техніці живопису (олія, акрил, емаль та інш.), шовкографії, аерозольної фарби.
 28. Віталій Матухно – куратор та митець, що працює з електронною та експериментальною музикою. Співорганізатор фестивалів Terrafox, doc. Творець та куратор Gareleya Neotodryosh.
 29. Микола Коломієць – художник, керівник художньої студії Аза Нізі Маза. Проводить безкоштовні заняття для дітей у Харківському метро та мистецький проект – плакатний щоденник “Що я бачу”.
 30. Тетяна Павлюк – художниця,працює у сфері кіно та сучасного мистецтва. Кураторка групової виставки художників/ць в галереї «ХотАртХолл», досліджувала міський контекст Києва.
 31. Вікторія Березінахудожниця, графічна дизайнерка, організаторка творчих заходів, співзасновниця та кураторка артфестивалю “Міцелій” (Херсон). Працює в різних напрямках образотворчого мистецтва: колаж, цифровий колаж, графіка, живопис.
 32. Юрій Денисенков – художник кіно і телебачення. Працює в галузі кіно та телебачення, займається живописом. Основною темою творів є страх та самотність існування людини в урбаністичному соціумі.
 33. Наталія Лісовахудожниця, мистецтвознавиця, практик та дослідниця українського лендарту, навчаюється на аспірантурі в НАОМА, мешкає в Києві.

Досягнення за рік

Роботи митців у програмі

Без назви

Андрій Роїк

Frozen

Юрій Мусатов

із серії Відносна безпека

Ольга Кузюра

I knew that there is so much hatred in war

Лєра Полянскова

Антифашистська Античність

Лео Троценко

Проникнення

Лариса Борута

із серії Перший тиждень

Вероніка Чередниченко

UP