Звернення команди Jam Factory Art Center

23/02/2022
Дорогі друзі, зараз ваша підтримка важлива як ніколи до цього. Допомогти врятувати життя може кожен!

Дорогі друзі, партнери і колеги,

ВІЙНА. Це слово мало залишитися в підручниках з історії, музеях, старих картинах, фільмах, перформансах, інтелектуальних розмовах, публічних дискусіях про відповідальність і травми минулого. Як би це не було нестерпно зрозуміти і прийняти – це реальність, з якою ми стикаємося.

РЕАЛЬНІСТЬ, З ЯКОЙ МИ СТИКАЄМОСЬ

24 лютого 2022 року російські збройні сили напали на Україну. Українці прокинулися від сирен повітряної тривоги, вибухів та пострілів, і з того дня вони стали реальністю у повсякденному житті мільйонів людей, які шукають прихистку, щоб врятувати своє життя. Своїми безперервними атаками на цивільні об’єкти та ударами по житлових кварталах, лікарнях, школах та пологових будинках росія щоденно порушує ключові принципи міжнародного права та завдає невимовних страждань українському народу. Незважаючи на свою військову перевагу, українські військові та цивільне населення продовжують чинити опір російській армії. Мужність, моральний дух і воля захистити нашу свободу стали нашою найбільшою зброєю, і ми переможемо.

Ми у арт центрі “Фабрика Повидла”

Команда Jam Factory, куратори, консультанти, інженери, робітники, всі ми наполегливо працювали над підготовкою до нашої довгоочікуваної події — відкриття Арт центру в серпні цього року. Цей план було зруйновано, але наша воля досягти своєї мети є і залишиться протягом наступних тижнів і місяців.

Зараз ми працюємо в екстренному режимі, щоб задовольнити нагальні потреби нашої країни у часі війни. Наші зали та підвали стали розподільними центрами гуманітарної допомоги та дають притулок біженцям та мирним жителям з околиць. Також члени нашої команди волонтерять та забезпечують безпеку своїх сімей та друзів.

Основною діяльністю Jam Factory Art Center, як мистецької інституції, залишається розвиток культурного сектору, який ми вважаємо основною м’якою силою нашої країни. Ми об’єднуємо наші зусилля в боротьбі за гуманістичні цінності, щоб жити у свободі та демократії.

Митці і мисткині, які залишилися в Україні після початку повномасштабної війни, є одними з найбільш вразливих верств населення. Ми створили програму фінансової підтримки тих, хто втратили можливість працювати і джерела заробітку. Будь ласка, слідкуйте за оновленнями, ми якнайшвидше повідомимо вас про те, як ви можете підтримати наш фонд.

Як підтримати Україну та українців

Існують різні способи допомоги. Будь-яка ваша підтримка вплине на наш спільний опір.

Зробіть внесок у програму «Митці у війні» арт центру “Фабрика повидла”

У відповідь на початок повномасштабної війни проти України ми запустили Програму підтримки незалежної мистецької та культурної спільноти України “Митці у Війні”. Ми закликаємо вас допомогти фінансово, будь-який внесок важливий.

Більше

Висловлюйтесь

Сьогодні одним із найважливіших аспектів підтримки на рівні культури є комунікація.

 • Поширюйте інформацію серед широкої громадськості через публікації в соціальних мережах, тексти, статті. Наголошуємо, що це не лише українська війна. Поділіться правдою, щоб заохотити людей вийти за межі зони комфорту. Ви можете використовувати хештеги #StandWithUkraine і #Stop RussianAggression.
 • Важливо правильно назвати війну – це не «конфлікт» чи «внутрішня проблема через кордон», не «громадянська війна», не «путінська» чи «кремлівська війна». Це війна Росії в Україні, війна за незалежність і свободу, війна за подолання останньої Імперії.
 • Ми пропонуємо розпрацьовувати антиколоніальні та антиімперські наративи.
  Немає культури вищої за іншу. Цінність культури – ​​у відмінності, а віра в те, що одна культура може переважати над іншою, – колоніалістична і небезпечна. Тепер у нас є шанс висловитися і зупинити цю ідеологію.
 • Бойкотуйте російську культурну діяльність. Росія використовує свою «велику культуру», щоб виправдати, применшити та відвернути увагу громадськості від своїх незліченних військових злочинів. Ми просимо вас призупинити всі ваші проекти, в яких задіяні російські інституції та особи, які явно не дистанціюються від війни та режиму Путіна. Ми були б вдячні, якби ви опублікували публічну заяву про своє рішення з хештегами #CancelRussia та #BoycottRussia.
 • Бойкотуйте російський бізнес. Утримайтеся від покупки російської продукції. Ваші гроші, витрачені на російські товари, підтримують терористичні дії цієї країни.

Підтримайте дією

 • Підтримуйте українське мистецтво та культуру
  Під час війни культура має велике значення. Діліться та поширюйте українське мистецтво, так ви можете презентувати, хто ми є, і які цінності ми поділяємо. Проводьте виставки, транслюйте українське кіно, показуйте українські вистави, публікуйте роботи українських дослідників/кураторів/письменників.
  Якщо вам потрібна допомога з рекомендаціями або юридичними дозволами, зв’яжіться з нами.
 • Мистецтво, як терапія для біженців
  Підтримуйте людей, які пережили бомбардування своїх домівок. Як правило, це сім’ї з маленькими дітьми, яким довелося виїхати з країни. Мистецька психологічна підтримка сьогодні є надзвичайно важливою.
 • Створюйте мистецтво проти війни
  Мистецтво може зробити величезні зміни, кидаючи виклик звичному мисленню людей. Робіть мистецькі перформанси, ініціюйте створення творів мистецтва, організовуйте дискусії.

Читайте та діліться інформацією з підтверджених джерел, наприклад:

Пожертвуйте на пряму підтримку України

 • Знайдіть гуманітарні центри у своєму місті. Ви можете допомогти товарами, яких зараз в Україні не вистачає (медичні товари, дитячі товари, продукти харчування, засоби захисту для військових, тощо);
 • Підтримайте найбільший благодійний фонд «Повернись живим». Це прозора та надійна організація, одна з найефективніших у своєму роді в Україні;
 • Пожертвуйте на офіційний рахунок для збору коштів на гуманітарну допомогу українцям. Деталі платежу в різних валютах можна знайти тут.
 • Допоможіть підсилити боєздатність української армії через державні рахунки або за допомогою криптовалют через офіційні акаунти:

BTC – 357a3So9CbsNfBBgFYACGvxxS6tMaDoa1P
ETH – 0x165CD37b4C644C2921454429E7F9358d18A45e14
USDT (trc20) – TEFccmfQ38cZS1DTZVhsxKVDckA8Y6VfCy

Ми будемо вдячні отримати інформацію про будь-які ваші дії.

Дякуємо, що залишилися з нами. Справжня дружба та щира підтримка допомагають нам пережити ці темні часи.

Останні реновації

UP