ФЕСТИВАЛЬ СПІЛЬНОТИ “ХТО ПАМ’ЯТАЄ У НАШИХ РОДИНАХ”

Фестиваль спільноти “Хто пам’ятає в наших родинах” – це нагода побути разом з сім’єю, знайти нові знайомства й імпульси до дослідження власної історії.

18 серпня 11:00-17:00
вул. Б. Хмельницького, 124

Дізнайтеся більше про родинні архіви, історії й особисту географію на воркшопах від Jam Factory Art Center, Музею Міста та Центру міської історії!

18 серпня жителі району Підзамче і довкола, а також ті, хто прослідковує свої зв’язки з цим районом – спільнота, разом з художниками та художницями мистецької резиденції поділяться своїми способами пам’ятання сімейними історіями. Ці способи учасники та учасниці досліджували протягом трьох тижнів мистецько-спільнотної програми “Хто пам’ятає” і тепер прийшов час поділитися “врожаєм” та святкувати те, яких імпульсів ми набралися одне від одного.

На фестивалі ми разом з вами спробуємо мапування сімейних фактів і особистих мрій, колажі і комікси на основі родинних і персональних фотографій, гра в карти для сімейних застіль чи розмов у менших колах.

До участі в програмі фестивалю долучилися також Музей Міста, який пропонує взяти участь у квесті Знесінням, діленням історій про городництво у місті, та Центр міської історії, який запрошує спільно переглянути сімейні альбоми підзамчан та почути історії про них.

 

Як долучитися?

Можна приходити самому, з друзями чи родиною за адресою вул. Б. Хмельницького, 124, локація Зелений ангар (прямо по алеї від головного входу в артцентр). Долучитися до програми активностей можуть безкоштовно всі охочі: запропоновані мистецькі практики не вимагають жодного попереднього досвіду.

Час, вартість та реєстрація

З 11:00 до 17:00 безперервно триватимуть безкоштовні воркшопи. Реєстрація необхідна лише на дві події, посилання на які ви знайдете нижче в програмі. На місці наші команди усе підкажуть!

Перелік активностей/програма

  • воркшопи з Любимиром Тимківом з виготовлення листівок та зінів 

Любомир Тимків запропонує учасникам/цям попрацювати зі збереженням пам’яті між поколіннями родини. Формою і засобом такого збереження буде створення поштової відкритки з елементами старих родинних фотографій з сімейних архівів учасників (приносьте із собою, будемо сканувати і друкувати). Виготовленні власноруч відкритки будуть надіслані поштою за адресами родичів учасників, нагадуючи і підтримуючи пам’ять між поколіннями родини.

  • воркшоп з мапування та карткова гра з Асею Цісар 

Карторгафуючи свій дім — це вправа на пошук власної історії та історії своєї родини на мапах. За допомогою простих питань, пари роздрукованих карт та кольорових фломастерів ми намагаємося дослідити історію своєї родини через географію і знайти власне, базоване на родинному минулому місце, яке хочеться назвати домом.

  • демонстрація на відео практик з спільнотою програми від Ольги Марусин 

Відео “Вправи навколо порожнечі” — спільна тілесна практика, у якій учасники/ці через прості рухи по пам’яті відтворювали об’єкти, які втрачено або до яких немає доступу. Це вправи за допомогою яких, учасники могли “розмістити” пам’ять про різні важливі для них артефакти у власному тілі та продемонструвати іншим. Окрім цього учасники попрацювали в текстовій формі з описами цих артефактів.

  • огляд на екрані фотоальбомів підзамчан та слухання історій про них (від Центру міської історії)

Центр міської історії пропонує поговорити про історію спільнот району через матеріали, які зберігаються у родинах теперішніх мешканців — фотографії, документи, побутові сувеніри як-от поштівки, транспортні квитки чи обгортки цукерок. Вони свідчать не лише про історію власників, але про зміни міського простору, співмешкання, сімейні, публічні події тощо. На цю подію обов’язкова реєстрація, якщо плануєте принести свої архівні матеріали.

  • квест “Як риба в місті. Знесіння” для сімей, груп друзів та усіх охочих від станції Личаків до озера на Знесінні (від Музею Міста). Обов’язкова реєстрація на квест за посиланням

Місто — це не лише гамірні вулиці, мурашники багатоквартирних будинків та сучасні бізнес-центри. Щоб відпочити від шуму, побути наодинці з природою, вдихнути свіжого повітря ми ходимо до парків. Що ж цікавого можна знайти серед гектарів міської зелені? Різні рослини для домашнього гербарію? можливість спостерігати за птахами? а може закинутий шмат залізниці, довкола якого ходять моторошні легенди? Музей Міста пропонує пройти квест “Як риба в місті” і вирушити в захоплюючу подорож парком Знесіння.

Хто може брати участь: діти від 12 років, сімейні команди.

Час від початку проходження квесту і прихід на фестиваль – 2.5-3.5 год.

Участь у квесті безкоштовна.

Набір для проходження квесту можна буде отримати у сквері біля церкви Покрови Святої Богородиці (вул. Личаківська, 173) о 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, а потім попрямувати до Jam Factory Art Center, щоб долучитися до інших активностей.

  • воркшоп “Міське городопланування” (від Музею Міста)

Прийдіть і поділіться історіями чи мріями про свій міський город. Команда Музею Міста розпочинає дослідження практик міського городництва в рамках проєкту “Міське городництво: збір врожаю в місті” за підтримки European Heritage Days Stories.

Запрошуємо до розмови всіх, хто пам’ятає цікаві історії, пов’язані із вирощуванням овочів та фруктів в містах на своїх балконах, власних або спільних прибудинкових ділянках. Під час воркшопу пригадаєте, як виглядав ваш город, що і де на ньому росло, хто і чому ним опікувався, та хто дбає про нього зараз. Якщо у ваших родинах збереглися фотографії та/або вирізки з газет, записки, календарі городника, приносьте їх із собою на подію.

Окрім воркшопів, можна буде оглянути виставку робіт від учасників/ць програми “Хто пам’ятає”.

АДРЕСА

Воркшопи проходитимуть у Jam Factory Art Center за адресою вул. Б. Хмельницького, 124, локація Зелений ангар (прямо по алеї від головного входу в артцентр). Зверніть увагу, що початок квесту від Музею Міста буде за іншою адресою: отримати матеріали можна біля церкви Покрови Святої Богородиці (вул. Личаківська, 173).

Інституції

Jam Factory Art Center – інституція сучасного мистецтва, яка осмислює виклики нашого часу і займає критичну позицію щодо глобальних і локальних процесів у суспільстві задля його підсилення та розвитку. Через виставки, театральні, музичні, освітні та спільното орієнтовані проєкти ми залучаємо людей до діялогу та збагачення їхнього досвіду і знань.

Музей Міста (МуМі) — це нова культурна інституція, місце комунікації з мешканцями, творення сучасної міської культури, платформа переосмислення історії та самоідентифікації зі спадщиною міста.

Центр міської історії – це незалежна дослідницька установа, яка працює у таких напрямках: дослідження міської історії, цифрова гуманістика і архівування, публічна історія. Ідея Центру народилася 16 квітня 2004 р. у Відні, коли Др. Гаральд Біндер заснував приватний фонд з наміром створити інституційну базу для досліджень міської історії в Україні. Одне з основних завдань Центру було і є розвивати інфраструктуру для підтримки інноваційних досліджень та широкого охоплення громадськості.

Додатково

Фестиваль “Хто пам’ятає в наших родинах” – підсумкова подія програми “Хто пам’ятає” для мешканців_ок Підзамча та довкола за участі митців-резидентів в межах платформи MagiC Carpets та за підтримки “Креативної Європи”. Подія реалізується спільно з МуМі та за участі Центру міської історії.

UP